Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Výtvarník z Vysočiny se účastní rezidenčního pobytu v Dolním Rakousku

Spolupráce Kraje Vysočina, Jihočeského, Jihomoravského kraje a spolkové země Dolní Rakousko v oblasti kultury získává další rozměr. Tentokrát se jedná o rezidenční pobyty pro výtvarné umělce z výše uvedených regionů. K organizaci společného tvůrčího setkání výtvarníků v roce 2019 se jako první přihlásilo Dolní Rakousko u příležitosti výročí 30 let od pádu železné opony. Vysočinu zastupuje malíř a kurátor David Bartoň, který žije a maluje v Telči a v Praze, s Jihlavou ho spojuje například spolupráce s minigalerií Trifoil.
 

 
 

Hlavním  pořadatelem je Kunstfabrik Groß Siegharts ve spolupráci se spolkovou zemí Dolní Rakousko. Rezidenční pobyty probíhají v termínu od 22. července do 2. srpna 2019 v prostorách Kunstfabrik, bývalé textilní továrny ve městě Gross Siegharts (Waldviertel), která se postupně proměnila na centrum současného výtvarného umění.

Rezidence se účastní vždy jeden umělec/umělkyně z každého regionu. Vzniklé práce budou představeny veřejnosti. Vernisáž výstavy v prostorách Kunstfabrik Groß Siegharts se uskuteční v sobotu 3. srpna 2019. O rezidenci vznikne i krátký dokument a každý z účastníků věnuje spolkové zemi Dolní Rakousko jedno ze svých děl.

 

„Nové impulzy a stále se rozšiřující oblasti vzájemné spolupráce mezi regiony, institucemi a lidmi těchto regionů svědčí o dobrých vztazích, důvěře a především významu spolupráce“, uvedla Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

Rezidenční pobyty umělců jsou součástí pracovního programu skupiny Kultura v rámci Dohody o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko a kraji Jihočeský, Jihomoravský a Krajem Vysočina.

 

www.galerien-thayaland.at/kunstfabrik/

www.barton.ji.cz


  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.7.2019 / 26.7.2019

Počet návštěv: 4241
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek