Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Výtvarníci z Vysočiny vystavují v dolnorakouském Sankt Pöltenu

Výstava v dolnorakouském St. Pöltenu
Zdeněk Šplíchal, Alice Waisserová, Denisa Krausová nebo Josef Saska patří k výtvarníkům reprezentujícím Kraj Vysočina na výstavě Malý a velký formát. Ta je aktuálně k vidění v dolnorakouském hlavním městě Sankt Pöltenu ve výstavním prostoru Ausstellungsbrücke v budově Úřadu dolnorakouské zemské vlády. Expozice dokumentuje práce vzniklé v rámci mezinárodních malířských sympozií pořádaných Galerií výtvarného umění v Hodoníně v letech 2011–2013 jako součást projektu Porta culturae. Společně s vysočinskými pracemi jsou v místě vystavena díla umělců ze spolkové země Dolní Rakousko, Jihomoravského a Jihočeského kraje.
 

 
 

Slavnostního zahájení výstavy Malý a velký formát se za Kraj Vysočina zúčastnila náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová a vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Ladislav Seidl, společně s výtvarníky Zdeňkem Šplíchalem a Alicí Waisserovou.


Porta culturae představuje mimořádně úspěšný přeshraniční projekt z let 2011 – 2014, který propojil na téměř čtyři roky živou kulturu čtyř regionů, stavěl mosty vzájemné spolupráce, přátelství, ale také připomínal společnou minulost a poukazoval na význam společné budoucnosti. K rozvoji spolupráce a navázání nových kontaktů přispěla i malířská sympozia reflektující současné tvůrčí trendy a názory výtvarných umělců.

„Je velmi příjemné vnímat soulad a vzájemné porozumění mezi výtvarníky, stejně jako impulsy nově se nabízejících témat vzájemné spolupráce mezi regiony,“ uvedla po vernisáži náměstkyně Jana Fischerová.


Výstava umělců čtyř regionů v dolnorakouské Ausstellungsbrücke je přístupná do letošního 19. března.


  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Krajský úřad Kraje Vysočina

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 23.2.2017 / 23.2.2017

Počet návštěv: 5392
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek