Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Výstava Cestou proměny v sídle Kraje Vysočina

Výstava Cestou proměny v sídle Kraje Vysočina
Sídlo Kraje Vysočina hostí od včerejšího dne ojedinělou výstavu o transformaci sociálních služeb. Výstava s názvem Cestou proměny přiblíží návštěvníkům důležité změny v životě lidí s mentálním handicapem, které je v následujících letech čekají. Exponáty zachycují skutečnosti od počátku transformačního procesu na Vysočině od roku 2007. Návštěvníci mají možnost díky počítačové grafice nahlédnout i do nových domovů handicapovaných spoluobčanů.
 

 
 

Široká veřejnost má možnost navštívit sídlo Kraje Vysočina a zhlédnout výstavu věnovanou transformaci, která je k vidění do 7 října. Výstavu tvoří krom jiného výrobky klientů z Domova bez zámku v Náměšti nad Oslavou. Handicapovaní lidé tvořili svá díla dle svých schopností a nadání, často i v kolektivu. V předsálí kongresového sálu jsou k vidění exponáty z keramiky, dřevin a dalších přírodních materiálů. Klienti využívali při své tvorbě několika technik: malbu pastely, vodovými a temperovými barvami, dále používali tisk či batiku.

 

„Proces transformace, neboli zlidšťování podmínek pro život našich spoluobčanů s mentálním handicapem, který výstava zachycuje, je nesmírně složitý a zdlouhavý. Po několika letech úsilí se zdá, že první meta bude dosažena a v Kraji Vysočina se vytvoří několik bytových jednotek, kde klienti, samozřejmě pod dozorem odborných pracovníků, si budou moci žít svůj život. Věřím, že tato meta nebude metou poslední a transformační proces se bude rozrůstat a lidé s mentálním postižením budou vnímáni jako plnohodnotné lidské bytosti,“ uvedl Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí.

 

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 21.9.2011 / 21.9.2011

Počet návštěv: 19495
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek