Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2020 > Prosinec


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Vysočinu bude v Evropském regionu Dunaj – Vltava zastupovat Hana Hajnová

V následujících čtyřech letech bude Kraj Vysočina v politickém Presidiu pracovního společenství Evropský region Dunaj-Vltava zastupovat náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová a případně radní kraje pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Roman Fabeš.
 

 
 

Evropský region Dunaj-Vltava, který založilo sedm regionů na pomezí České republiky, Rakouska a Německa, funguje od roku 2012. Hlavními tématy řešenými regiony v rámci této platformy jsou aktuálně problematika Průmyslu 4.0, zdravotnictví a cestovní ruch.

Kraj Vysočina se bude v následujících letech aktivně angažovat při realizaci aktivit k tématu Průmysl 4.0, pro přípravu aktivit v oblasti cestovního ruchu a zdravotnictví poskytne své odborné kapacity. „Svou roli vidíme především v přeshraničním přenosu dobré praxe  a  zvyšování kvalifikace v souvislosti s digitalizací a konceptem Průmyslu 4.0 na úrovni střeních a vysokých škol ale i firem. Toto téma je pro kraj důležité také z pohledu naplňování Regionální inovační strategie a Krajské přílohy národní RIS3 pro období 2021+. Aktuální epidemiologická situace bohužel přeshraniční spolupráci nepřeje, ale i přesto je v běhu řada projektů, aktuálně  např. projekt k provázání spolupráce VŠPJ a malých a středních firem z prostoru ERDV k využití technologie vybudované školou, tzv. virtuální fabriky k tématu Průmysl 4.0, “ uvedla náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Hana Hajnová.

 

Bližší informace o činnosti Evropského regionu Dunaj-Vltava a jeho aktivitách jsou k dispozici na webu www.evropskyregion.cz a facebookové stránce https://m.facebook.com/EuroparegionDonauMoldauEDM/.


  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.12.2020 / 8.12.2020

Počet návštěv: 1290
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek