Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Vysočinská záchranka nakoupí sanitky za evropské dotace

Nové sanitky
Až 58miliónová dotace z Evropské unie může do budoucna pomoci Kraji Vysočina s nákupem čtrnácti nových sanitních vozů včetně technického vybavení. „Kromě nákupu nových sanitek plánujeme financovat prostřednictvím evropských fondů elektronizaci zdravotnických služeb. Budou posíleny a modernizovány e-Health služby pro sdílení dat mezi záchrannou službou a zdravotnickými zařízeními - elektronické předávání informací o převozu pacienta, o volných kapacitách akutních lůžek v lůžkových zařízeních s rozdělením na standardní a intenzivní péči a další. Včasná dostupnost potřebných dat je totiž zásadní pro záchranu lidského života,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Obnova vozového parku Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina prostřednictvím evropských fondů se očekává v příštím roce. Kromě sanitek budou pořizovány čtyři desítky přístrojů na nepřímou srdeční masáž, lehátka, schodolezy. Z mobilní elektroniky kromě notebooků ještě GPS, technologie pro přenos dat, kamery, tiskárny nebo statusovače. „Kraj Vysočina ročně přispívá na provoz ZZS více než 167 miliónů korun. Investuje do jejího rozvoje a obnovy majetku. Obnova vozového parku vyžaduje důslednou průběžnou modernizaci, protože výjezdová vozidla záchranářů musí být v bezvadném technickém stavu a kdykoliv připravena okamžitě zasáhnout,“ zdůvodnil Jiří Běhounek.

 

Podle informací ředitelky Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Vladislavy Filové vyjela krajská záchranka v roce 2013 k 36,8 tisícům případů, nejčastěji k pacientům se somatickými onemocněními a úrazovými stavy, četné jsou výjezdy k  infarktům a mrtvicím. Záchranka v současné době disponuje  61 zásahovými vozidly, rozmístěnými na 21 výjezdových základnách. Životnost sanitek záchranné služby je počítána na maximálně osm let a vozidla jsou během této doby vystavena značnému zatížení v každodenním provozu.

 

Projekt je spolufinancován Evropskou unií, Evropským fondem pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného operačního programu.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.11.2014 / 25.11.2014

Počet návštěv: 8919
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies