Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Vysočina získala 35 bezbariérových autobusů pro zajištění základní dopravní obslužnosti

Vysočina získala 35 bezbariérových autobusů pro zajištění základní dopravní obslužnosti
Už zítra po poledni se rozjede sedmnáct nových bezbariérových autobusů po Vysočině. Za čtyřicetiprocentní spoluúčasti ROP Jihovýchod nakoupil největší regionální dopravce prvních sedmnáct vozů. Celková hodnota zakázky, která bude naplněna příští rok do počtu 35 vozů, činí zhruba 125 mil. korun. „Na nejfrekventovanějších trasách po regionu bude bezbariérový přístup využívat zhruba pět desítek imobilních občanů a pohodlnost nástupu a výstupu uvítají další stovky cestujících seniorů a maminek s kočárky,“ poznamenal krajský náměstek pro dopravu Lubor Joukl. Tak velká obnova vozového parku soukromého dopravce zajišťujícího základní dopravní obslužnost je v České republice zatím unikátní.
 

 
 

 „S krajem Vysočina dlouhodobě spolupracujeme na řešení dopravní obslužnosti. Zajistit komfortní dopravu i handicapovaných občanů je pro nás velká výzva. Komfort pro imobilní cestující zvyšuje i nový on-line informační systém, kterými jsou vozy vybaveny,“ sděluje Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva dopravní společnosti. První cestující, kteří výhody nízkopodlažního autobusu a on-line informačního systému využijí, vyjedou zítra po obědě z Jihlavy směr Bohdalov a dál Žďár nad Sázavou. V následujících pěti letech má největší přepravce v regionu v plánu všemi novými autobusy převést až 7,7 mil. cestujících.

 

Nákup nových autobusů pro Vysočinu se nepromítne do ceny základního jízdného. „Nevidím důvod, proč by se mělo cenou jízdného hýbat. Chceme přispět ke zvýšení komfortu cestování hromadnou dopravou a zvyšováním ceny bychom se míjeli účinkem,“ upozornil Libor Joukl s tím, že není vyloučeno, že na nízkopodlažní autobusy budou v budoucnu cestující v jízdních řádech upozorňováni speciální značkou.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 1
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.11.2010 / 8.11.2010

Počet návštěv: 7785
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek