Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Vysočina úspěšná ve fotosoutěži Evropského regionu Dunaj-Vltava

Vysočina úspěšná ve fotosoutěži Evropského regionu Dunaj-Vltava
„Lavička do vesmíru“ - to je vítězná fotografie pana Jiřího Hudce z obce Lísek (Kraj Vysočina), která zvítězila ve fotosoutěži Evropského regionu Dunaj-Vltava (dále jen ERDV), vyhlášené v souvislosti s vydáním brožury „28 nejhezčích okružních výletů pro pěší“.
 

 
 

Schopnost zachytit kouzlo okamžiku byla v případě pana Jiřího Hudce oceněna nejen prvním místem za fotografii s názvem „Lavička  do vesmíru“, která zachycuje působivý pohled na noční oblohu během výletu za nejkrásnějšími skálami Žďárských vrchů, ale také speciální cenou poroty za snímek s názvem „Krása přírodních živlů", s podtitulem „kdy se spojí pozůstatky stromů po orkánu Kiril a kouzelný východ slunce po noční bouřce".

 

Přes celé léto bylo možné zasílat fotografické momentky z výletů pro pěší po Evropském regionu. Na zaslaných snímcích účastníci zachytili své zážitky z jednotlivých výletů: krásnou přírodu, majestátná panoramata, dech beroucí západy slunce i jiné momentky z pohodové vycházky. Při výběru nejlepší fotografie měla porota nelehký úkol. Nakonec rozhodla následovně:

1. místo - "Lavička do vesmíru"

Autor Jiří Hudec, který zachytil působivý pohled na noční oblohu během výletu „Za nejkrásnějšími skálami Žďárských vrchů", sám fotografii popsal slovy: „Lavička při turistické trase u skály Drátník vybízející k posezení a kochání se nočním pohledem na Mléčnou dráhu." Tato túra má pořadové číslo 27 v publikaci „28 nejhezčích okružních výletů pro pěší".

 

2. místo – „Terčino údolí"

Na paní Lenku Čurdovou z Třebíče zapůsobil vodopád v Terčině údolí, který je součástí 6. okružního výletu „Terčiným údolím po stopách Buquoyů".

 

3. místo – Meandr Dunaje " Donauschlinge " u cesty „Circonia Weg"

Třetí místo si zajistil pan Josef Hinterleitner se svou fotkou z vyhlídky na meandru Dunaje, na kterou se dostanete během 23. stezky s názvem „Schlögenská vyhlídka".

 

Speciální cena

 Porota dále udělila speciální cenu panu Jiřímu Hudcovi za jeho druhý snímek s názvem „Krása přírodních živlů" s podtitulem „kdy se spojí pozůstatky stromů po orkánu Kiril a kouzelný východ slunce po noční bouřce". Tato fotka byla zachycena na 19. výletu „Poledník a Prášilské jezero".

Oceněným v soutěži gratulujeme!


Přehled těch nejhezčích soutěžních snímků je k dispozici na webu Evropského regionu - http://www.evropskyregion.cz/temata-spoluprace/fotosoutez-2019-byla-velice-uspesna-801.html - kde je ke stažení i zmiňovaná brožura pro pěší - http://www.evropskyregion.cz/28-nejhezcich-okruznich-vyletu-pro-pesi.html.

 

  • Ivona Hájková, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.10.2019 / 2.10.2019

Počet návštěv: 1689
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek