Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Vysočina stojí před změnou názvu na Kraj Vysočina

logo kraje
Vysočina jako správní region ještě letos změní svůj název na Kraj Vysočina. Tato změna má, na základě podnětu kraje Vysočina resp. krajského zastupitelstva, odstranit potíže kraje s používáním názvu při komunikaci s úřady veřejné správy a při uzavírání smluv. Novela ústavního zákona o vyšších územních samosprávných celcích, kterou tento týden schválil Senát, čeká nyní už pouze na podpis prezidenta.
 

 
 

"Změna ulehčí komunikaci a dá jméno kraje do souladu s praktickým užíváním," odůvodňuje krajskou snahu o změnu předseda Legislativního výboru Zastupitelstva kraje Vysočina Drahoslav Oulehla. Kraj má už nyní název Kraj Vysočina na razítkách, na logu i všech písemnostech. Finanční dopad změny spojení v názvu samosprávného celku proto nebude velký. "Podle našich propočtů by částka spojená s kosmetickými změnami v sousloví neměla přesáhnout 40 tisíc korun," uvedl již dříve hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Vysočina jako jediný z českých a moravských regionů neměl v názvu slovo kraj. Problematické bylo oficiální pojmenování orgánů kraje, tedy hejtmana, zastupitelstva, rady i krajského úřadu. Název kraje lze snadno zaměnit s názvy řady firem a obchodních značek. Potíže s názvem kraje jsou podle autorů novely i při posílání zpráv do datových schránek.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Vysočina stojí před změnou názvu na Kraj Vysočina
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.4.2011 / 28.4.2011

Počet návštěv: 22490
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek