Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Vysočina snižuje vstupné do svých muzeí, galerií, hradů a zámků. Děti zdarma, dospělí za polovic

Roštej
Rada Kraje Vysočina dnes schválila úpravu vstupného do všech svých stálých expozic a na výstavy ve svých sbírkotvorných organizacích. V období od 1. července až do konce září 2021 budou moci děti a studenti navštívit např. hrad Kámen, hrad Roštejn nebo zámek v Třebíči a další muzea a galerie zdarma, ostatní veřejnost bude moci využít poloviční vstupné. „Cenu základního vstupného jsme upravili v souladu s hlavní tématem letošní krajské turistické sezóny Vysočina dětem. Už loni se nám tato úprava vstupného v hlavní turistické sezóně vyplatila. Během tří měsíců naše kulturní instituce navštívilo zhruba 100 tisíc lidí,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Roman Fabeš.
 

 
 

Stejně jako loni má úprava vstupného napomoci mimo jiné ke zvýšení návštěvnosti. Předpokládané zvýšení zájmu o muzejní a galerií expozice a výstavy ze strany veřejnosti bude stále doprovázeno doporučenými hygienickými standardy. U nejexponovanějších objektů mohou být v případě nutnosti přijata organizační opatření např. omezení počtu osob v průvodcované skupině. Je nutné také počítat s možnými podmínkami absolvovaného testování nebo očkování dle aktuálních podmínek stanovených pro všechny památky a muzea.

Kromě volných vstupů pro děti a studenty budou zvýhodněni také i všichni ostatní návštěvníci. Ti dostanou 50% slevu na svojí kategorii vstupenky (dospělí, senioři, apod.)


V roce 2020 kraj organizacím refundoval v rámci akce zvýhodněné vstupné v měsících červenec – září 2020 zhruba 4,3 milionů korun, což odpovídá celkovým příjmům ze vstupného sbírkotvorných organizací zapojených do podpory turistického ruchu za celý rok 2019. „Kompenzace ztráty z tržeb ze vstupného bude krajským sbírkotvorným organizacím přiznána dle počtu skutečně prodaných nebo vydaných vstupenek. Kraj Vysočina, jako jejich zřizovatel, následně zvýší konkrétním organizacím příspěvek na provoz. Využijeme k tomu úspory na kapitole kultura,“ uvedl Roman Fabeš.

 

Seznam krajských organizací, které budou od 1. 7. do 30. 9. 2021 nabízet návštěvníkům zvýhodněné vstupné

 • Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě
 • Horácká galerie v Novém Městě na Moravě
 • Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě
 • Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod
 • Muzeum Vysočiny Jihlava, vč. poboček Hrad Roštejn a Třešť
 • Muzeum Vysočiny Pelhřimov, vč. pobočky hrad Kámen
 • Muzeum Vysočiny Třebíč vč. pobočky Jemnice

Upozorňujeme, že úprava vstupného se nebude vztahovat na speciální akce – představení, koncerty, přednášky, kostýmované nebo cizojazyčné prohlídky, výtvarné dílny apod.

 

 • Pavel Buňat, odboru kultury, památekové péče a cestovního ruchu
  Krajský úřad Kraje Vysočina
 • e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.6.2021 / 22.6.2021

Počet návštěv: 836
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek