Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Vysočina se opět prezentovala na Czech Street Party

V pátek 14. června se v Bruselu v ulici Caroly konala již tradiční Czech Street Party. Hudba českých zpěváků a kapel, speciality z jednotlivých regionů, ale i hezké počasí přilákalo na letošní sedmý ročník přes 4000 návštěvníků.
 

 
 

Hosté Czech Street Party měli možnost užít si vystoupení Alžběty Kolečkářové, Michala Hrůzy, Čankišou a Davida Kollera. Kraj Vysočina na této akci samozřejmě nemohl chybět a tak v barvách kraje vyzdobený stánek Vysočiny přilákal jako již každoročně velké množství hostů. Ti si mohli pochutnat na kvalitních regionálních uzeninách, sýrech, medových sušenkách a vysočinské medovině. Nejen dobroty sklidily velký úspěch. Mnoho hostů pokládalo otázky o kraji, turistických lokalitách, památkách, ale i životě na Vysočině. Martina Richtová Tomšů, zástupkyně kraje v Bruselu, potvrdila zájem o cizojazyčné brožurky o historických a architektonických památkách regionu. „Každoročně se zde setkáváme s velkým zájmem krajanů, ale i obyvatel Bruselu o náš region,“ dodala paní Richtová Tomšů.

Czech Street Party je největší česká akce pořádaná v Bruselu. Letošní ročník zorganizovali společně Českého centrum v Bruselu, CZELO, regiony (hlavní město Praha, Karlovarský kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Plzeňský kraj, Jihomoravský kraj, Ústecký kraj, kraj Vysočina, město Kladno, město Pardubice) a Stálé Zastoupení ČR při EU v Bruselu. Hlavním sponzorem letošní Czech Street Party byla firma ČEZ, a.s. a firma Škoda Auto – Škoda Import Belgium. O produkci celé akce se opět postará Česká umělecká agentura.

 
 
Zodpovídá: Mgr. Jan Skála
Vytvořeno / změněno: 17.6.2013 / 17.6.2013
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 15178
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies