Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Vysočina rozdala krajská stipendia a ocenila talenty

Talent Vysočiny
Na závěr školního roku udělila krajská rada dalším 83 žákům a studentům ze základních a středních škol z regionu Vysočiny cenu Talent Vysočiny. Devět nejnadanějších bude moci po dobu příštích deseti měsíců hospodařit s měsíčním stipendiem ve výši jednoho či dvou tisíc korun. Krajská stipendia byla poprvé udělena v roce 2003.
 

 
 

Nominační komise letos vybírala adepty na cenu Talent Vysočiny 2009 z celkového počtu 144 návrhů. „Oproti loňskému roku přišlo o 47 nominací více,“ uvedla krajská radní pro oblast školství Marie Kružíková. 83 oceněných si mezi sebe rozdělí stipendia ve výši 257 tis. Kč. V každé kategorii byli zvlášť oceněni žáci základních škol a zvlášť studenti středních škol. Od věkové kategorie se odvíjí i výše stipendií.

 

„Ocenění je určeno pro žáky, kteří dosahují v určitém oboru mimořádných výsledků a kteří svůj talent a nadání cílevědomě rozvíjí. Ocenění se vztahuje na výsledky školní i mimoškolní resp. zájmové činnosti. Návrh na nominaci podává škola, školské zařízení či organizace zabývající se výchovou a vzděláním v pěti oborech – humanitním, uměleckém, přírodovědném, technickém a sportovním. V každé kategorii byli zvlášť oceněni žáci základních škol a zvlášť žáci středních škol,“ vysvětlila Marie Kružíková.

 

Také bylo vyhlášeno ocenění Cena hejtmana Vysočiny. Hejtman kraje uděluje toto ocenění žákům základních a středních škol za zcela výjimečné výsledky v určitém oboru. Cena hejtmana Vysočiny byla udělena třem žákům a jednomu kolektivu v celkové výši 29 900 Kč.

 

CENA HEJTMANA

Bockschneiderová

Šárka

SPŠ stavební Havlíčkův Brod

Čapková

Božena

OA a HŠ Havlíčkův Brod

Ježková

Adéla

OA a HŠ Havlíčkův Brod

Šárka, Božena a Adéla jsou členky Fanatic clubu aerobic Havlíčkův Brod pod vedením Roberta Mrkvičky, všechny 3 dívky jsou Mistryněmi ČR a především Mistryněmi světa v step aerobicu a fitness aerobiku za rok 2008 z Moskvy.

Hofbauer

Walter

ZUŠ Jihlava

Dvojnásobný Talent Vysočiny v hudebním oboru v kategorii základní školy a 1. – 4. ročník víceletých gymnázií. Výborný trumpetista.

Meloun

Jakub

SPŠS akademika Stanislava Bechyně, Havlíčkův Brod

Talent Vysočiny v oboru technickém v kategorii střední školy. Úspěšný projektant. Největším úspěchem je 1. místo v celostátní soutěži Rodinným dům s obytným podkrovím

 

Nejpočetnější zastoupení mezi nominovanými měl v letošním roce umělecký a sportovní obor.

 
 
Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Odkazy

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Vysočina rozdala krajská stipendia a ocenila talenty
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.6.2009 / 29.6.2009

Počet návštěv: 26529
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek