Cesta: Titulní stránka > Vladimír Novotný - 2. náměstek hejtmana


 

Vysočina raketově zrychlila očkování. Některá centra dokonce očekávají volné kapacity

OČC
Očkování na Vysočině nabralo vysoké obrátky. Díky intenzivnímu provozu čtyř velkých očkovacích center a obrovskému nasazení personálu se Vysočina dostala mezi první tři kraje s nejvyšším počtem očkovaných na 1 000 obyvatel. V současné době na termín podání vakcíny v očkovacích centrech na Vysočině čeká už jen 6 000 osob, téměř o 50 % méně než minulý týden. „V prioritní skupině 80+ čeká na termín už jen 160 osob, většinou těch, kteří se registrovali až v minulých dnech, necelá stovka čekajících na vakcínu je mezi zdravotníky, už jen řádově dny nás dělí od rychlého naočkování poslední tisícovky učitelů,“ informoval dnes hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
 

 
 

Podle propočtů krajských analytiků by v následujícím týdnu měla na Vysočině dostat zvací SMS s druhým kódem pro objednání termínů většina registrovaných osob z prioritní skupiny 70+. Koordinátoři očkovacích center avizují, že pokud nebude otevřena registrace pro další cílovou skupinu, může se stát, že kapacity vysočinský očkovacích center zůstanou nevyužité. „Případné volné kapacity očkovacích center by mohli využít například senioři, kteří se zatím na očkování neregistrovali u svého praktického lékaře. Kraje nadále čekají na zavezení ordinací praktiků vakcínou AstraZeneca, u které však dnes ministerstvo zdravotnictví potvrdilo dlouhodobější výpadky dodávek,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

                                                            

Nejkratší čekací doba na očkování je aktuálně v Očkovacím centru Jihlava, Hruškové Dvory a v Očkovacím centru Žďár nad Sázavou. U nově registrovaných lze očekávat naočkování v řádech dnů.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.3.2021 / 16.3.2021

Počet návštěv: 1773
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek