Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Vysočina popáté na české Street Party v Bruselu

Street Party, Brusel
Přibližně čtyři tisíce návštěvníků navštívilo pátou Czech Street Party v Bruselu. Tradičně se v hlavním městě Evropské unie na "české" rue Caroly prezentovaly téměř všechny české i moravské kraje. "Vysočina nabízející ochutnávku originálních výrobků se značkou Vysočina regionální produkt patřila k nejnavštěvovanějším stánkům. Klobásky a mix sýrů ochutnal patrně každý návštěvník. Před vysočinským stánkem byla stále dlouhá fronta čekatelů na ochutnávku a vlaječky kraje se zelenými háčky bylo vidět na každém kroku," popsala atmosféru letošní Party Martina Tomšů, zástupkyně kraje v Bruselu.
 

 
 
Stejně jako v minulosti letos organizátoři vsadili na prezentaci toho nejlepšího co nabízí kraje České republiky. Hvězdou večera byl Banjo band Ivana Mládka, ale posluchače uchvátily hlavně skupiny Ready Kirken a Chinaski a zpěvačka Tonya Graves. Hudba a krajové speciality přilákaly nejen členy české komunity v Bruselu, ale i cizince, kteří mají Česko rádi, nebo k němu dokonce mají nějaké vazby. 
 
V nabídce modrého stánku kraje Vysočina byla nejen kvalitní uzenina, sýry a originální medové pečivo, ale především dostatek cizojazyčných materiálů o regionu. "Krajané měli zájem především o turistické mapy a o nabídku výletů, bruselané měli zájem především o informace ke kulturním a architektonickým památkám," uvedla Martina Tomšů.
 
Bruselská Street Party patří např. po lednovém tuzemském veletrhu cestovního ruhu RegionTour Brno k další cílené turistické propagaci kraje Vysočina - tentokrát za hranicemi České republiky.
 
 
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Vysočina popáté na české Street Party v Bruselu
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.6.2011 / 20.6.2011

Počet návštěv: 19662
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek