Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Vysočina podpoří natáčení dalších dvou filmů

Kraj Vysočina finančně podpoří filmaře. Jak informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, finančně se bude podílet na dvou snímcích, které vznikají v regionu. Stotisícová dotace pomůže s pracemi na filmu režiséra Šimona Holého s názvem „A pak přišla láska…“. Padesáti tisíci pomůže i s dokončením dotáček dokumentu s názvem Plná 6. Snímek je věnován mapování kariéry motocyklového závodníka Kamila Holána, rodáka ze Žďáru nad Sázavou.
 

 
 

Celovečerní hraný film „A pak přišla láska…“ má být podle tvůrců psychologickým melodramatem s prvky ironického humoru. Štáb pro natáčení vybral lokace v okolí Petrovického mlýna nebo Bílé skály u Luk nad Jihlavou. Ve snímku si zahrají herci Horáckého divadla Jihlava Sára Venclovská a Marián Chalány. Dokument Plná 6 připravovaný produkční společností Sounderground mapuje sportovní dráhu jednoho z nejlepších motocyklových závodníků, žďárského rodáka Kamila Holána. Dotáčky prvního českého dokumentu z prostředí závodů silničních motocyklů na přírodních okruzích podpoří Kraj Vysočina částkou 50 tisíc korun.

 

V posledních letech finančně podpořil Kraj Vysočina natáčení především pohádek – Princezna zakletá v čase nebo Čertí brko, ale i výrobu snímku SLOVO režisérky Beáty Parkanové nebo dokumentárního filmu Bojovníci v odboji a ilegalitě - vzpomínky partyzánů, který vznikl díky aktivitě Spolku židovských odbojářů a vojáků.

Partnerem pro filmové produkce při mapování vhodných lokací pro natáčení nebo zprostředkování kontaktů pro doprovodné služby je už od roku 2017 Filmová kancelář pod krajskou destinační agenturou Vysočina Tourism. Disponuje archivem originálních regionálních lokací, které splňují nejčastější požadavky filmařů.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 

 

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.12.2021 / 22.12.2021

Počet návštěv: 998
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies