Cesta: Titulní stránka > Roman Fabeš - náměstek hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Vysočina opět nechyběla na Salzburg Europe Summit

Vysočina opět nechyběla na Salzburg Europe Summit
Na začátku tohoto týdne se v rakouském Salzburgu konal 17. ročník Salzburg Europe Summit. Setkání pro členy Institutu evropských regionů je pořádáno každoročně a Kraj Vysočina je jeho pravidelným účastníkem od roku 2013. Po loňské vynucené pauze šlo po dlouhé době o příležitost vzájemného setkání nejvyšších představitelů evropských regionů. „Takto inspirativní osobní setkání jsou v době ovlivněné pandemií zatím vzácná, ale o to významnější“ zhodnotil akci krajský radní pro mezinárodní vztahy Roman Fabeš, který Kraj Vysočina v Salzburgu reprezentoval.
 

 
 
Diskuse se týkaly zejména tématu změny ekonomického chování způsobené pandemií a nutnosti reagovat na tuto situaci při řízení veřejných služeb. Důraz je kladen na digitální infrastrukturu, veřejnou dopravu, dostupnost péče o děti nebo kvalitní zdravotnictví. Dalším zásadním problémem jsou změny v bydlení a jeho dostupnosti, které jsou v tuto chvíli společné pro celou Evropu. Zazněly pohledy a zkušenosti zejména současného Rakouska, ale i dalších států střední a jihovýchodní Evropy na všech úrovních politiky a veřejné správy, ale i v komerční sféře. Politické debaty hodnotily hlavně úspěch nebo neúspěch evropských, národních i regionálních reakcí na pandemii a opatření spočívajících v nutných omezeních, včetně hledání přiměřenosti těchto opatření. Jeden z bloků konference, kde vystoupil i zástupce organizací cestovního ruchu, se týkal oblasti turismu po uzavření hranic a v době všech koronavirových restrikcí a s tím spojené zásadní otázky, jak znovu nastartovat cestovní ruch. 

salzburg

salzburg
  • Zbyněk Čech, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.9.2021 / 29.9.2021

Počet návštěv: 933
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies