Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Vysočina nabízí občanům nejlepší on-line službu eGovernmentu. Uživatelé hlasovali pro eAmbulanci

ISSS
Systém elektronického objednávání pacientů do vybraných ordinací nemocnic Kraje Vysočina eAmbulance zvítězil v anketě organizované Iniciativou 202020, která podporuje mimo jiné vytváření pestré nabídky on-line služeb pro občany a firmy. Podle dostupných informací získala aplikace více než polovinu všech došlých více než dvou tisíc hlasů. Cenu pro tuto on-line službu, kterou v Kraji Vysočina využívá téměř 60 tisíc lidí, převzal na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové hejtman Jiří Běhounek.
 

 
 

„Neskromně věříme, že se nám tuto službu podaří rozšířit do celé republiky. To však bude znamenat, že zlomíme mírný odpor jedné ze skupin uživatelů. Mířím do svých řad, protože jako lékař musím konstatovat, že nejvíce sil věnujeme v současné době komunikaci s lékaři, kteří pro užívání této on-line služby potřebují více argumentů než pacienti,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Systém elektronického objednávání pacientů přes aplikaci eAmbulance spustil Kraj Vysočina v polovině roku 2011 v Nemocnici Jihlava, postupně službu nabídly další čtyři krajské nemocnice. Na projektu eAmbulance spolupracoval  tým krajských informatiků s odborníky z Taiwanu. Podle taiwanských příkladů dobré praxe se v Kraji Vysočina podařilo realizovat dále projekty Muzeum4U – elektronické průvodce památek, průvodcovský systém v ZOO Jihlava nebo například projekt chytrých zásuvek na Střední průmyslové škole Třebíč. Letos v květnu bude ve Žďáře nad Sázavou spuštěna mobilní aplikace pro chytré telefony, která po vzoru taiwanské praxe bude majitele chytrých telefonů sama upozorňovat na blížící se zajímavosti v lokalitě města. Podobná aplikace využívající speciální technologii zatím nebyla nikde v ČR využita. Poprvé byla odborné veřejnosti představena tento týden na konferenci ISSS v Hradci Králové.


ISSSISSS

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Vysočina nabízí občanům nejlepší on-line službu eGovernmentu. Uživatelé hlasovali pro eAmbulanci
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.4.2017 / 4.4.2017

Počet návštěv: 1873
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek