Cesta: Titulní stránka > Vladimír Novotný - 2. náměstek hejtmana


 

Vysočina má první velké očkovací centrum mimo nemocnici. Je v pelhřimovském kulturním domě

očkování
Kapacitní očkovací centrum, které je určeno prozatím pro očkování registrovaných seniorů, lékařů a zdravotníků, začalo 17. února 2021 fungovat v Kulturním domě v Pelhřimově. Jeho budoucí kapacita je nastavena na cca 500 osob denně, nyní je však limitována malým množstvím dostupných očkovacích látek. Dalším místem na Vysočině, kde bude možné ve velkém očkovat bude Jihlava. Otevření centra v průmyslové zóně Hruškové Dvory je podle náměstka hejtmana Kraje Vysočina Vladimíra Novotného směřováno na 15. března 2021.
 

 
 

„Velké očkovací centrum Pelhřimov, které během pouhých tří týdnů vybudovalo město Pelhřimov, nyní disponuje vyšetřovnami lékařů, osmi očkovacími stanicemi, dále také prostorem pro přípravu vakcín, velkou čekárnou s přijímací recepcí i odpočívárnou – observačním prostorem, kde klienti centra budou trávit doporučený čas po očkování. Pro jednodušší navigaci návštěvníků centra byl v rámci města osazen naváděcí systém informačních dopravních značek,“ popsal hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Podle jeho informací je pelhřimovské centrum pilotním projektem, na kterém si týmy odzkouší maximální vytížení centra, získané poznatky budou následně využity při dobudování dalších center.

 

„Už během prvních patnácti minut fungování jsme si potvrdili, že musíme počítat s nedočkavostí klientů, kteří na očkování chodí s velkým předstihem a v doprovodu několika rodinných příslušníků najednou. Je tedy, minimálně v době očkování starších spoluobčanů nutné počítat s přechodnou kumulací lidí v přijímacím prostoru. Naši administrátoři se tomuto aspektu musí přizpůsobit. Velkou profesionalitu a sehranost potvrdil tým lékařů i zdravotníků. Očekávám, že v dalších týdnech bude očkování v naplánovaných časových intervalech rutinou. Očkování se obešlo bez komplikací, s mírnou, ale přirozenou nervozitou klientů a všudypřítomnou empatií ze strany personálu centra,“ konstatoval ředitel Nemocnice Pelhřimov Michal Kozár. Odhaduje, že pro budoucí minimálně půlroční provoz bude třeba výpomoci desítek až stovek dalších lidí, kteří se budou střídat na předem nahlášených směnách. Prozatím je cent centrum připraveno fungovat 8 hodin pět dní v týdnu. Z důvodu rozsáhlých stavebních prací bude do Očkovacího centra Pelhřimov (Kulturní dům Máj, třída Legií, Pelhřimov) přesunuto očkovací místo, které dosud fungovalo v Nemocnici Pelhřimov. Centrum bude i nadále fungovat pro pozvané seniory, lékaře a zdravotníky v termínech kopírujících otevřené sloty.  

 

„Dělali jsme maximum pro to, aby mohlo být centrum otevřeno k termínu, který pomohl nemocnici. Zhruba dva a až tři týdny nám trvalo plánování a schvalování projektů, během dvou dnů byl centrum postaveno. Vzhledem k tomu, že ordinace stojí v tanečním sále, musela být na parkety položena další rychle udržovatelná podlaha, přesně podle potřeb zdravotníků byla rozvedena voda, a upraveny odpady, posíleno bylo osvětlení ordinací,“ uvedl starosta města Pelhřimov Ladislav Med, který uvedl, že věří, že centrum poslouží všem zájemcům o očkování nejen z Pelhřimovska, ale i širší spádové oblasti.

 

Informace k očkování na Vysočině jsou postupně doplňovány na ockovanivysocina.cz


OČM PelhřimovOCM PEOCM PEOČM PEOČM PEOČM PE

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.2.2021 / 17.2.2021

Počet návštěv: 1614
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek