Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Vysočina má letos tři nejlepší piva z celé republiky

Vysočina má letos tři nejlepší piva z celé republiky
Jihlava hostila 2. listopadu souboj mezi pivy a pivovary. Do krajského města se sjeli zástupci pivovarnictví z celého Česka. Porotci ze Sdružení přátel piva ocenili hned tři výrobce z Kraje Vysočina. Humpolecký Bernard si odnáší titul pivovar roku, zlatou a bronzovou medaili za nealkoholická piva a první místo vybojoval v kategorii tmavých piv. Chotěboř bere druhé místo za svou světlou desítku a jihlavský Ježek zvítězil mezi jedenáctkami. Výrobci zlatavého moku se utkali ve dvanácti kategoriích a hodnotící komise vybírala z rekordních 298 značek. "Dobré pivo a zážitková turistika jdou ruku v ruce. Vysočina má ideálně nakročeno. Uvidíme, zda se nám bude stejně jako ve vaření piva dařit i se zvyšováním počtu turistů na našem území," nechal se slyšet hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který patří k patriotům regionálních značek.
 

 
 

Soutěž Pivo roku 2011 je jedinou spotřebitelskou anketou v Česku. Sdružení přátel piva vyhlašovala v letošním ročníku celkem dvanáct vítězů z kategorií od světlých piv, přes tmavá až po nealkoholická. Oddělenými kategoriemi se od degustací staly pivovar roku, sládek roku a pivní počin. Jednoznačným vítězem mezi pivovary z Vysočiny se stal Rodinný pivovar Bernard z Humpolce, který posbíral hned několik cen ve třech kategoriích. „Je to již 20 let, co pánové Bernard, Vávra a Šmejkal vydražili zkrachovalý pivovar s mizernou pověstí. Proměnili ho ve špičkově fungující podnik se skvělým pivem a učebnicovým marketingem,“ popsal vítěze v kategorii průmyslových pivovarů Tomáš Erlich, předseda Sdružení přátel piva.

 

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 3.11.2011 / 3.11.2011

Počet návštěv: 11211
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek