Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Vysočina hostila přeshraniční síťové setkání na téma „Kvalifikované pracovní síly a pracovní trh“

Vysočina hostila přeshraniční síťové setkání na téma „Kvalifikované pracovní síly a pracovní trh“
Přibližně tři desítky odborníků z Čech, Rakouska a Německa se 15. listopadu 2017 v Telči zúčastnily přeshraničního síťového setkání na téma „Kvalifikované pracovní síly a pracovní trh“. Na programu setkání, které bylo zorganizováno v rámci realizace projektu Connecting Regions (Interreg V-A AT-CZ), ve spolupráci se Znalostní platformou Kvalifikované pracovní síly a pracovní trh Evropského regionu Dunaj-Vltava, byly, kromě informací o aktuální situaci na přeshraničním trhu práce a čerpání finančních prostředků z programů evropské územní spolupráce, především prezentace realizovaných projektů z oblasti trhu práce a vzdělávání na rakousko-české a bavorsko-české hranici.
 

 
 

„Na setkání byla prezentována řada zajímavých projektů týkajících se podpory jazykového a odborného vzdělávání, zvyšování uplatnitelnosti pracovních sil ve věku 50+ na trhu práce nebo rozvoje pracovních sil v souvislosti s digitalizací a Průmyslem 4.0. Prezentované projekty dokazují, že v rámci Evropského regionu Dunaj-Vltava se daří nejen prohlubovat již existující spolupráci, ale také navazovat novou“, uvedl Pavel Pacal, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj, člen Presidia ERDV.

 

Setkání se zúčastnili také zástupci organizací spolupracujících v rámci Euroregionu Centrope, kteří obohatili svými zkušenostmi a postřehy diskuzi k prezentovaným tématům. 


foto

int

erdv


  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.11.2017 / 24.11.2017

Počet návštěv: 5155
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek