Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace


 

Vysočina hledá Vesnici roku 2012

Vesnice Vysočiny, logo
Ministerstvo pro místní rozvoj společně s partnery vyhlásilo již 18. ročník soutěže Vesnice roku. Cílem soutěže Vesnice roku je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňování programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova. Soutěže se mohou zúčastnit všechny obce vesnického charakteru s maximálním počtem obyvatel 6 300, které mají zpracovaný vlastní strategický dokument zabývající se rozvojem obce, program obnovy vesnice nebo program rozvoje svého územního obvodu. „Do soutěže se obec hlásí vždy jako celek, včetně všech svých místních částí. V loňském roce se Vesnicí roku Kraje Vysočina stala obec Domamil. Krajského kola této soutěže se zúčastnilo celkem 33 obcí,“ uvedl Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.
 

 
 

Obce musí podat řádně vyplněnou elektronickou přihlášku včetně povinných příloh a uhradit povinný registrační poplatek, který je vyhlašovatelem stanoven na 2 Kč za každého občana přihlašované obce. Vytištěnou elektronickou přihlášku do soutěže včetně příslušné dokumentace a doklad o úhradě registračního poplatku zašlou obce do 30. dubna 2012 na následující adresu: Lucie Vlková, Centrum pro regionální rozvoj, Novobranská 526/14, 602 00 Brno; tel.: 542 212 366, e-mail: vlkova@crr.cz.

 

Podmínky účasti v soutěži i přihláška jsou k dispozici na samostatných webových stránkách této soutěže: http://www.vesniceroku.cz/podminky-souteze. V květnu a červnu budou všechny přihlášené obce hodnoceny v rámci krajských kol, v letních měsících proběhnou krajská slavnostní vyhlášení a na počátku záři proběhne hodnocení celostátního kola, jehož výsledky budou zveřejněny v Luhačovicích na dvacátém ročníku Mezinárodního dětského folklorního festivalu Písni a tancem.

 

Celostátní vítěz vybraný z krajských vítězů může od ministerstva pro místní rozvoj čerpat dotaci z Programu obnovy venkova do výše dvou milionů korun. V pořadí druhá oceněná obec smí požádat až o 1,9 milionu korun, třetí obec o 1,8 milionu korun a další krajští vítězové o 1 milion korun. Ostatní obce, oceněné modrou, zelenou nebo bílou stuhou, mohou čerpat maximálně 600 tisíc korun. Vítěz krajského kola na Vysočině navíc získává od Kraje Vysočina titul Vesnice Vysočiny, který sebou nese i finanční benefit v podobě stotisícového daru. I pro ostatní oceněné obce kraj pamatuje s finanční odměnou, stejně jako v minulých letech.

 

  • Luděk Hrůza, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 543
    e-mail: hruza.l@kr-vysocina.cz
  •                                                                                                                                                                                                                 
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.3.2012 / 5.3.2012

Počet návštěv: 19653
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek