Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21 > Tiskové zprávy


 

Vysočina filmová získala v Brně prestižní ocenění

regiontour
Prestižní Velkou cenu cestovního ruchu za Vysočinu filmovou získala organizace Vysočina Tourism na veletrhu Regiontour v Brně. Ve třináctém ročníku soutěže Velká cena cestovního ruchu 2019/2020 ohodnotila odborná porota Vysočinu filmovou hned ve dvou kategoriích – 3. místem v kategorii Nejlepší turistický produkt a dalším 3. místem za jednotnou kampaň roku. Cenu převzali náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný a ředitel příspěvkové organizace Vysočina Tourism Tomáš Čihák ve čtvrtek 16. ledna na brněnském výstavišti. Odborná porota soutěže byla tradičně složena z marketingových expertů, specialistů na cestovní ruch, zástupců akademické sféry i obou pořádajících společností COT media a Veletrhy Brno.
 

 
 

„Z ocenění v české nejprestižnější soutěži v cestovním ruchu mám velikou radost. Zejména nominace v kategorii Nejlepší turistický produkt mě potěšila. Pro turisty jsme v roce 2019 připravili opravdu komplexní nabídku se zapojením řady partnerů ze soukromého i  veřejného sektoru. A odborná porota nám potvrdila, že to děláme dobře,“ sdělil po převzetí ceny Tomáš Čihák. 


Produkt Vysočina filmová nabídl turistům návštěvu šestadvaceti míst kraje, kde se natáčely filmy či která jsou spjata s filmovými osobnostmi. Zavedla je k nim turistická zážitková hra Klapka, filmová Vysočina poprvé, kterou organizace Vysočina Tourism uspořádala v rámci kampaně. Propagace Vysočiny filmové probíhala na webech, sociálních sítích, v tištěných médiích i rádiích, vyšla brožura o všech filmových místech. Podpory ze strany Vysočina Tourism se dočkaly i další akce v regionu spojené s filmovou tematikou.

 

„Velkou cenu v cestovním ruchu nezískala organizace Vysočina Tourism poprvé. V roce 2017 jsme za Vysočinu barokní obdrželi druhé místo a v roce 2010 první místo za nejlepší turistický produkt při tvorbě a propagaci balíčků služeb ve spolupráci s podnikateli. Věřím, že podobně úspěšný bude i náš nový produkt pro rok 2020 – Vysočina sklářská,“ dodal Tomáš Čihák.


Letos se Kraj Vysočina účastní veletrhu Regiontour pod hlavičkou Asociace krajů ČR společně s dalšími čtyřmi kraji. Prezentuje se pohyblivou ocelovou loutkou rytíře s červeným pointem Vysočina na dlani. Největší ocelová loutka v republice je 7,6 m vysoká a váží 1700 kg. Pochází z dílny třešťských kovářů Petra Píši, Olivera Krejčího, Tomáše Janovce a Adama Štumara, kteří ji vytvořili dle výtvarného návrhu Josefa Sodomky. Loutka je k vidění v expozici Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov.


Foto: COT

regiontour

  • Martina Strnadová, Vysočina Tourism
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.1.2020 / 17.1.2020

Počet návštěv: 4363
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies