Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Vysočina: Evropský region Dunaj-Vltava prezentoval své aktivity pro mladé

Vysočina: Evropský region Dunaj-Vltava prezentoval své aktivity pro mladé
V průběhu listopadu prezentoval Evropský region Dunaj-Vltava své aktivity hned na dvou akcích pro mladé lidi z Vysočiny. První z nich byl Veletrh pracovních příležitostí JOBStart určený vysokoškolským studentům, druhou pak Veletrh mezinárodních příležitostí určený žákům středních škol.
 

 
 

Na začátku listopadu se uskutečnil už sedmý ročník Veletrhu pracovních příležitostí JOBStart, který organizuje Vysoká škola polytechnická Jihlava. Veletrh, kterého se zúčastnili vystavovatelé z 24 různých firem a institucí, přilákal k účasti stovky studentů, kteří zaplnili výstavní prostory, aulu a přednáškové místnosti. Zástupci firem a institucí měli možnost oslovit studenty a absolventy školy s nabídkou pracovních příležitostí, praxí či stáží. Svou nabídku měli možnost prezentovat nejen na výstavní ploše, ale také formou přednášek. Největším přínosem byla pro všechny zúčastněné osobní setkání, na kterých si účastníci veletrhu domlouvali konkrétní spolupráci.

„Kvalitní vzdělání, které odráží aktuální potřeby trhu práce, je jedním ze základních předpokladů pro udržitelný rozvoj území. Dostatek zajímavých pracovních příležitostí pro vzdělané pracovní síly pak zabraňuje odlivu mladých lidí z území a prezentuje Vysočinu jako dobré místo pro život,“ dodává Pavel Pacal, náměstek hejtmana pro Kraje Vysočina pro regionální rozvoj a územní plánování.


Možnost prezentace využili také zástupci Evropského regionu Dunaj-Vltava, kteří prezentovali především nabídku vysokoškolského studia a možnost letních stáží na území ERDV.


Zaměstnavatelé diskutovali také s garanty praxí jednotlivých oborů a se zástupci odborných kateder o dalších možnostech spolupráce. Výsledkem jsou konkrétní představy o přednáškách odborníků z praxe ve výuce nebo dohody o umožnění odborné praxe studentů u jednotlivých zaměstnavatelů.

 

Druhý ročník Veletrhu mezinárodních příležitostí odstartoval 16. 11. 2018 v Pelhřimově. Akci, která je určena pro žáky středních škol, pořádá nezisková organizace Hodina H ve spolupráci s Krajem Vysočina a krajskými městy. Studenti mají možnost seznámit se osobně s mezinárodními aktivitami prezentujících se organizací (Krajský úřad Kraje Vysočina, Hodina H, ERDV, INEX-SDA a AFS, program Do Německa na zkušenou, Erasmus +, instituce Eurocentrum Jihlava, Eures a Europe direct, Centrum talentované mládeže nebo American Councils Flex). Na letošní akci opět nechyběl stánek ERDV, u kterého byl největší zájem byl o středoškolské soutěže, Průvodce vysokými školami ERDV či nabídku letních brigád na území ERDV.


Veletrh mezinárodních příležitostí putuje do všech okresních měst Kraje Vysočina. První zastávkou veletrhu byl Pelhřimov, v prosinci se veletrh přesune do Havlíčkova Brodu, v lednu nového roku pak zavítá do Jihlavy a následně se bude konat ve Žďáře nad Sázavou a v Třebíči. Loňský první ročník navštívilo více než 1000 žáků.


erdv

erdv

erdv

erdv

erdv

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.11.2018 / 28.11.2018

Počet návštěv: 3234
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek