Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Vysočina chce propojit rodinné pasy s Dolním Rakouskem

Držitelům rodinných pasů v kraji Vysočina se brzy otevře cesta ke spolupráci s Dolním Rakouskem. Přeshraniční spolupráce držitelů rodinných pasů kraje Vysočina vychází ze schváleného projektu s názvem „Propojení systému Rodinných pasů v kraji Vysočina se systémem NO Familienpass v Dolním Rakousku“, který čerpá z programu „Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007-2013“. Současně bude kraj Vysočina spolupracovat i se sousedním Jihomoravským krajem a jeho projektem, který byl svého času pro Vysočinu klíčovým.
 

 
 

Účelem projektu je zajistit přeshraniční spolupráci kraje Vysočina se spolkovou zemí Dolní Rakousko. Projekt je zaměřen na zlepšení úrovně nabízených slev pro rodiny, rozšíření nabídky slev a nárůst počtu poskytovatelů, zmenšení rozdílu mezi úrovní a počtem poskytovatelů v jednotlivých regionech příhraničního regionu, podnícení zájmu v rodinách o nejrůznější formy kultury a sportovního vyžití. „Jedná se o vytvoření a realizaci systému poskytování slev a dalších výhod rodinám s alespoň jedním dítětem do 18 let věku. Pro účastníky je zapojení bezplatné. Cílovou skupinou projektu jsou rodiny s dětmi a poskytovatelé slev. V současné době je v našem kraji zaregistrováno přes sedm tisíc držitelů rodinných pasů. Cílem projektu je, abychom do konce období zapojili dalších pět tisíc nových uživatelů slev v rámci rodinných pasů“, řekl krajský radní pro sociální oblast Petr Krčál.

 

 S ohledem na skutečnost, že je nutné vybrat koordinátory smluvních vztahů mezi krajem Vysočina a poskytovateli jednotlivých slev, připravil kraj Vysočina návrh na vyhlášení veřejné zakázky na výběr těchto koordinátorů – dodavatelů. Cílem této veřejné zakázky bude mimo jiné získat pro spolupráci a účast na projektu, co největší počet poskytovatelů služeb (vytvoření sítě nabídky), na straně druhé pak zapojit maximální počet rodin (vytvoření databáze rodin), které mohou čerpat výhody slevového systému.

           

V rámci projektu se bude konat celá řada zajímavých akcí, které pomohou rodinám v kraji Vysočina účelně trávit volný čas. V projektu chce kraj využít více slev v oblasti účelného využití volného času a zážitkové pedagogiky. S nově vydanými pasy se dostanete i do Dolního Rakouska na velmi zajímavé akce, které mají dlouholetou tradici v systému rakouských rodinných pasů. Kraj Vysočina chce přitom navrhnout i propojení v rámci celé České republiky. Systém by pak umožňoval využívat slev i v dalších krajích, které jsou zapojeny do systému rodinných pasů.

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 28.6.2010 / 28.6.2010

Počet návštěv: 23063
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek