Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2013 > Září


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Vysočina bezpečně online: místní prevence kybernetické kriminality páchané na dětech a mladistvých

Vysočina bezpečně online: místní prevence kybernetické kriminality páchané na dětech a mladistvých
Kraj Vysočina a Národní centrum bezpečnějšího internetu společně realizují projekt Vysočina bezpečně online 2013, jehož podzimní část právě startuje. Projekt je zaměřen na místní prevenci kriminality a sociální patologie spojené s užíváním internetu a on-line technologií. Součástí projektu je kromě osvětové kampaně také specializované vzdělávání pro odbornou veřejnost - policisty a sociální pracovníky a semináře pro laickou veřejnost, především rodiče.
 

 
 

Semináře pro sociální pracovníky už proběhly za velkého zájmu účastníků v květnu a červnu, rodičovské a policejní vzdělávání právě startuje. Významnou součástí projektu je odborná konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality páchané na dětech a mezi dětmi/ Elimination of children related cybercrime, na jejímž pořádání se podílí také Vyšší policejní škola MV v Praze – pracoviště Jihlava. Konference se uskuteční ve dnech 19. - 20. 9. 2013 v kongresovém sále sídla Kraje Vysočina v Jihlavě.

 

Projekt probíhá díky podpoře Ministerstva vnitra, dotačního programu prevence kriminality na rok 2013. Cílem celého projektu je jednak propojení odborníků působících v Kraji Vysočina, kteří se s jevy mohou setkat v praxi a účastní se na řešení vzniklých problémů, tak také zvýšení zájmu rodičů o aktivity dětí na internetu a o spolupráci se školou v této oblasti a podporu školy v jejích preventivních snahách a zlepšení jejich orientace v oblasti online rizik. Výstupem projektu by měla být fungující síť konkrétních pracovníků, která má vysoké povědomí o problematice a bude připravena účinně intervenovat (při výskytu kyberšikany, groomingu, sextingu, krádeže účtů a zneužití dat apod.). Rodiče a místní komunity mohou významně pomoci při prevenci elektronické kriminality a dětské delikvence. Budou-li orientovaní, mohou včas zabránit a pomoci v krizových situacích, budou vědět, kam se s dítětem obrátit o pomoc.

 

Projekt oslovuje tyto cílové skupiny:

1. řídící a pedagogičtí pracovníci (metodici prevence) základních a středních škol kraje Vysočina,
2. pracovníci sociálně právní ochrany dětí (OSPOD),
3. pracovníci místních oddělení a policejní prevence Policie ČR, 
4. koordinátoři prevence kriminality,
5. rodiče žáků základních a středních škol a veřejnost Kraje Vysočina,
6. děti a mladiství Kraje Vysočina.

 

Více informací na: http://www.saferinternet.cz/vzdelavani/vysocina-bezpecne-online/index.php.

 

Mezinárodní konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality páchané na dětech a mezi dětmi/Elimination Elimination of children related cybercrime (19. - 20. 9. 2013) propojí odborníky z bezpečnostních složek, specialisty z oblasti prevence a vzdělávání, informačních a komunikačních technologií, státní, firemní a neziskové sféry a odborníky pracující s dětmi a mládeží – zejména preventisty a sociální pracovníky. Program zahrne příspěvky k širokému spektru vysoce aktuálních patologických jevů v online prostředí vztahujících se k dětem a mladistvým. Hlavními tématy budou právní aspekty, trendy a eliminace kybernetické kriminality a vzdělávání, výzkum, prevence a strategie kybernetické a informační bezpečnosti. Kapacita konferenčního sálu byla již zcela naplněna, další zájemci však mohou přednášky sledovat prostřednictvím online přenosu. Více informací na: http://www.saferinternet.cz/kategorie/vysocina-bezpecne-online/krajska-konference/index.php.

 

Další informace:

Národní centrum bezpečnějšího internetu:

Šárka Soudková, Ph.D. (odborný garant), soudkova@saferinternet.cz

 

Krajský úřad Kraje Vysočina:

Ing. Josef Pokorný, pokorny.josef@kr-vysocina.cz

 

Vyšší policejní škola MV v Praze – pracoviště Jihlava:

rada plk. Mgr. Lukáš Habich, Lukas.vps@seznam.cz

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.9.2013 / 12.9.2013

Počet návštěv: 6054
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek