Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Vysočina a partnerská Hubei zvažují posílení turistického ruchu a výměnu instalací tradičního i moderního umění

Čína
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek tento týden přijal delegaci z partnerské čínské provincie Hubei vedenou Wang Yanling, viceguvernérkou provincie pro oblast kultury a médii. Oba regiony mají dlouhou a bohatou historii, kterou chtějí představit v kombinaci s moderním uměním v rámci instalací na partnerské půdě. „Hledáme cestu, jak lépe pochopit čínskou kulturu, především pak kulturu našeho partnerského regionu Hubei. To předpokládá výměnu kontaktů a především navázání konkrétní spolupráce,“ nastínil zájmy Vysočiny i regionu Hubei hejtman Jiří Běhounek.
 

 
 

Dalším zájmem Kraje Vysočina je přiblížení především památek zapsaných na seznam UNESCO čínským turistům. „Je v našem zájmu na naše nemovité památky neustále poukazovat, budit u našich zahraničních partnerů zájem o jiná centra než je jen Praha nebo Český Krumlov. V lepším případě nabídnout takové pobytové balíčky, aby se zde hosté několik dní zdrželi. V případě čínských turistů vidíme velký potenciál,“ říká náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a zahraničních vztahů Jana Fischerová.


Čínská delegace v rámci své celodenní návštěvy navštívila telčský zámek, zhlédla animovaný film Mozart v Číně, na kterém v čínsko-rakouské koprodukci spolupracoval český skladatel Zdeněk Merta a prostor byl věnován i budoucím plánům na rozšíření aktivit Panského dvora v Telči.

 

ČínaČínaČínaČínaČína

  • Ondřej Rázl, oddělení vnějších vztahů
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Vysočina a partnerská Hubei zvažují posílení turistického ruchu a výměnu instalací tradičního i moderního umění
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.7.2018 / 4.7.2018

Počet návštěv: 1082
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek