Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Vysočina a její organizace opět společně soutěží dodavatele energií

Vysočina a její organizace opět společně soutěží dodavatele energií
Kraj Vysočina pokračuje v hledání úspor v provozních nákladech svých i jím zřizovaných organizací. Jako první z krajů ČR využil pro nákup plynu a elektrické energie elektronickou aukci a během posledních let ušetřil sobě i organizacím řádově desítky milionů korun. V tuto chvíli stejným způsobem plánuje Vysočina nakoupit energie i pro příští rok. Noví dodavatelé budou známí na přelomu září a října.
 

 
 

„Společná zakázka na dodavatele energií pro rok 2011 zahrnuje aktuálně 326 odběrných míst nízkého napětí a 39 míst s odběrem vysokého napětí. V případě odběru zemního plynu evidujeme 229 odběrných míst,“ uvedla vedoucí projektu Iveta Fryšová.

 

V předchozích elektronických aukcích se Vysočině a jejím organizacím podařilo v případě změny dodavatele elektrické energie snížit cenu o 40% a ušetřit tak téměř 13 mil. Kč. V případě pilotní poptávky pro dodavatele zemního plynu pro osm krajských zdravotnických zařízení se v první zakázce kraje Vysočina podařilo cenu snížit o 50% a ušetřit 20 mil. Kč oproti předchozímu roku.

 

„Tak vysoké snížení ceny za pořizovanou energii bylo pro nás velkým překvapením. Jsme si vědomi, že v opakované aukci už úspory nebudou tak velké, protože prostor pro manévrování se hodně zmenšil. Při opakované e-aukci navíc odpadají vyšší náklady spojené se zadáním zakázky, a tak se nám vyplatí energie soutěžit i opakovaně,“ zdůvodnil kroky kraje Vysočina Vladimír Novotný, náměstek hejtmana pro oblast financí a doplnil, že Vysočina chápe elektronickou aukci jako jeden z nejtransparentnějších způsobů zadávání veřejných zakázek.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 27.7.2010 / 27.7.2010

Počet návštěv: 19707
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek