Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Výsledky partnerské spolupráce na Ukrajině

Ilustrační foto
V minulém týdnu (11. až 13. září 2009) se uskutečnila pracovní cesta zástupců kraje Vysočina do Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Cílem bylo slavnostní předání společně realizovaných projektů za rok 2009 do užívání. Pracovní cesty se zúčastnil hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek a bývalý hejtman Miloš Vystrčil, dále pak členové Stálé konference, ve které je zastoupen každý politický klub zastupitelstva.
 

 
 

V letošním roce kraj Vysočina a Zakarpatská oblast Ukrajiny realizovaly společně tyto projekty: školy v Lazeščyně a Strymbě - výměna topení, radiátorů, instalace nového kotle; rekonstrukce sociálního zařízení pro postižené děti v Tjačivu (výměna oken a dveří); předání daru nemocnici v Rachivu (vyřazené, ale plně funkční postele a stolky z Nemocnice Pelhřimov), obnova studánek a minerálních pramenů v Karpatské národní rezervaci a dobudování Turistického informačního centra ve "středu Evropy", účast kraje Vysočina na mezinárodní výstavě Tureurocentr Zakarpattya. V říjnu letošního roku se připravuje mise vysočinských podnikatelů do Zakarpatské oblasti Ukrajiny a v listopadu 2009 navštíví kraj Vysočina studenti a učitelé ze školy ve Strymbě, kteří se při své návštěvě zúčastní folklórního festivalu Sedmikvítek. Je třeba také zmínit návštěvu a vystoupení postižených dětí z Vilšan (Zakarpatská oblast Ukrajiny) v rámci Týdne sociálních služeb, který pořádá kraj Vysočina.

 

Velkým přínosem pracovní cesty byla účast a podpora Velvyslanectví ČR v Kyjevě a Generálního konzulátu ve Lvově v osobách zástupce velvyslance Vítězslava Pivoňky, generálního konzula Davida Pavlity a jeho zástupce Františka Lokaje.

 

  • Více informací Kateřina Nedvědová, odbor sekretariátu hejtmana, mail: nedvedova.k@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.9.2009 / 16.9.2009

Počet návštěv: 26362
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek