Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Výsledky krajského finále „Dopravní soutěže mladý cyklista“

soutěž mladých cyklistů
V letošním roce vyhlásil kraj Vysočina v rámci své činnosti na úseku prevence bezpečnosti silničního provozu již 8. ročník soutěže základních škol „Mladý cyklista“. Jejím cílem bylo zapojit v rámci předmětu dopravní výchovy co nejvíce dětí do osvojování si znalostí z pravidel bezpečného pohybu na pozemních komunikacích spojených zároveň s ověřením si zručnosti v ovládání jízdního kola. Prvním krokem mladých závodníků bylo úspěšně projít oblastním kolem, pořádaným v rámci svého obvodu příslušnou obcí s rozšířenou působností. Po úspěšném zvládnutí tohoto kola se vítězové oblastních kol kvalifikovali do krajského kola.
 

 
 

To se konalo v letošním roce  6. června 2010 v Jaroměřicích nad Rokytnou pod záštitou hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka a starosty města Jaroměřice nad Rokytnou Karla Nedvědického.

 

Na dopravním hřišti v Jaroměřicích nad Rokytnou se v krajském finále utkalo pět družstev v mladší kategorii (celkem 20 dětí) a šest družstev v kategorii starší (celkem 24 dětí) z deseti základních škol kraje Vysočina. Soutěžilo se ve znalostech dopravních předpisů - testech, poskytování první pomoci, jízdě na kole dle pravidel silničního provozu a v jízdě zručnosti. Na vítěze obou kategorií dolehl zodpovědný úkol reprezentovat náš kraj v celostátním kole „Mladý cyklista“, které letos proběhne ve dnech 15. – 17. června 2010 ve Šternberku. V letošní soutěži zvítězily v obou kategoriích družstva Základní školy Nuselská z Havlíčkova Brodu.

 

V kraji Vysočina je v roce 2010 celkem evidováno devět funkčních dopravních hřišť (Humpolec, Jaroměřice nad Rokytnou, Jihlava, Kamenice nad Lipou, Moravské Budějovice, Pelhřimov, Světlá nad Sázavou, Třebíč, Žďár nad Sázavou).

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Výsledky krajského finále „Dopravní soutěže mladý cyklista“

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Výsledky krajského finále „Dopravní soutěže mladý cyklista“
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.6.2010 / 9.6.2010

Počet návštěv: 10059
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek