Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Výsledek obchodního fóra: Tři podepsaná memoranda o spolupráci

Ilustrační foto
V rámci Česko-čínského obchodního fóra na Vysočině byla 30. října 2014 podepsána za přítomnosti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a guvernéra čínské provincie Hubei Wang Guoshenga tři memoranda o spolupráci. Hned dva partnerské dokumenty nesly v záhlaví adresu společnosti Jihlavan airplanes, která chce s Číňany začít podnikat ve vývoji a výrobě ultralehkých letounů a trenažérů. Spolupráci uzavřela také krajská hospodářská komora s obchodní komorou v čínské provincii. „Pro domácí trh a zaměstnanost v regionu jsou důležitá i další obchodní partnerství, která byla uzavřena už v minulosti nebo v rámci jiných obchodních misí. S Ćínou obchodují například První brněnská strojírna nebo žďárský ŽĎAS,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl.
 

 
 

Jihlavan airplanes s 80 zaměstnanci vyrábí lehká sportovní letadla Skyleader. "Je to první krok, start nové spolupráce," řekl jednatel Roman Jabůrek k podpisu memoranda. Jihlavský výrobce se snaží dostat na čínský trh, protože tam budou vytvořeny podmínky pro létání ultralightů a lehkých sportovních letadel kategorie LSA, které vyrábí. "Nebe by se pro tato letadla mělo otevřít od ledna příštího roku. A je tam velký potenciál, protože se předpokládá, že by se tam dalo prodat kolem desetitisíců letadel," vysvětlil jednatel. Jihlavan s roční produkcí v řádu desítek letadel na zásobování takového trhu nestačí. "Ale je to o spolupráci, o licencích, o založení společných podniků, a tak dále," řekl Jabůrek.

V případě společného memoranda mezi hospodářskými komorami se očekává minimálně pravidelná výměna informací o obchodních příležitostech v těchto regionech. "Je to otevření dveří. Byznys si už naši podnikatelé musí najít sami," řekl Tomáš Prchal, ředitel Krajské hospodářské komory Vysočiny k podpisu memoranda. Optimisticky vidí rozvoj obchodních vztahů předseda Krajské hospodářské komory Vysočiny Jaroslav Huňáček. „Jsem přesvědčen, že se velice brzy dočkáme dalších kontraktů mezi českými a čínskými firmami. Zvláště pak mezi firmami od nás z Vysočiny,“ uvedl při slavnostním podpisu memoranda.

Česko-čínské obchodní fórum na Vysočině vyvrcholí dnes podpisem memoranda o spolupráci mezi Krajem Vysočina a čínskou provincií Hubei.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Výsledek obchodního fóra: Tři podepsaná memoranda o spolupráci
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.10.2014 / 31.10.2014

Počet návštěv: 7336
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek