Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Výměna zkušeností mezi hasiči Zakarpatí a Vysočiny pokračuje

Hasiči
V závěru minulého týdne navštívili hasiče z našeho kraje zástupci hasičů Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Jak dobrovolní, tak profesionální hasiči připravili pro své kolegy intenzivní dvoudenní program, během kterého navštívili nejen hasičské stanice na Pelhřimovsku, ale i společnost, která se zabývá dodávkou hasičského vybavení. Pracovní cesta vyvrcholila přijetím hostů generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslavem Rybou a následnou účastí na Mistrovství ČR profesionální a dobrovolných hasičů v požárním sportu.
 

 
 

„Spolupráce hasičů navazuje na již desetileté aktivní partnerství Kraje Vysočina a Zakarpatské oblasti Ukrajiny. To se postupně rozšiřuje přes kulturu, vzdělávání, sociální oblast, zdravotnictví, či cestovní ruch a nyní i k požární ochraně. Rýsuje se i meziregionální spolupráce mezi policisty,“ prozradil hejtman Kraje Vysočina, Jiří Běhounek, který se s hosty také setkal.


Partnerství Kraje Vysočina se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny trvá už desátým rokem. Za tu dobu se podařilo realizovat více než 150 společných projektů, na kterých se finančně podílely obě strany. Kraj Vysočina letos pomůže Zakarpatské oblasti Ukrajiny s realizací vybraných projektů za pět miliónů korun.


HasičiHasičiHasiči

  • Radim Hošek, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Výměna zkušeností mezi hasiči Zakarpatí a Vysočiny pokračuje
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.8.2017 / 29.8.2017

Počet návštěv: 4641
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek