Cesta: Titulní stránka > Cykloportál Kraje Vysočina


 

Vylosovaní výherci výzvy Do práce na kole si z Jihlavy odvezli nová skládací kola

Vylosovaní výherci výzvy Do práce na kole si z Jihlavy odvezli nová skládací kola
Martina, Jeroným, Milada, Pavla a Aleš získávají od Kraje Vysočina nová skládací kola Tern. Z rukou hejtmana Vítězslava Schreka a radního pro sport Jana Břížďaly je dnes v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě převzali za svoji účast a hlavně výkony v letošní celorepublikové výzvě Do práce na kole. Soutěž se letos konala už po jedenácté a zúčastnilo se jí rekordních 22 114 lidí z 2 102 zapojených organizací i firem a také z 9 213 týmů v 51 městech napříč Českem. Na Vysočině přijalo výzvu celkem 1 132 lidí.
 

 
 

Květnová výzva spolku AutoMat se snaží každoročně motivovat lidi k aktivní a zároveň udržitelné formě dopravy i k pravidelnému sportování. V rámci letošního ročníku bylo možné se na Vysočině zapojit opět v rámci všech pěti okresních měst a kromě kola se dalo využít také koloběžku, zvolit obyčejnou chůzi nebo rychlejší běh. Kraj Vysočina podporuje lokální organizaci v účastnických městech Vysočiny už od roku 2016 a pravidelně pořizuje ceny pro účastníky v kategorii pravidelnost jednotlivců. V loňském si vylosovaní výherci, kteří pokořili hranici 66% pravidelnosti, odváželi všestranné koloběžky Yedoo Trexx, letošním překvapením jsou skládací kola Tern.

 

Vylosovaní výherci kol od Kraje Vysočina za jednotlivé okresy:

JI: Martina Skryjová

ZR: Jeroným Kamenický

TR: Milada Brabcová

HB: Pavla Kuntová

PE: Aleš Petrák

 

V přepočtu účastníků na počet obyvatel se v letošním roce mezi TOP 5 měst v republikovém srovnání dostal Žďár nad Sázavou a Jihlava je už poněkolikáté nejúspěšnějším krajským účastnickým městem. Do výzvy Do práce na kole se tradičně zapojují nejen velké podniky, ale i malé rodinné firmy, veřejný sektor nebo nejrůznější instituce. Některé firmy navíc podporují své zaměstnance například úhradou startovních balíčků, podporou paralelních vnitrofiremních soutěží nebo obecně podporou cyklodopravy a vybudováním vhodného zázemí pro zaměstnance dojíždějící na kole. Ukázkovým příkladem je firma BOSCH Diesel Jihlava, a to v mnoha ohledech – počet zapojených účastníků, podmínky pro dojíždění zaměstnanců, vnitrofiremní podpora soutěže –  a patří právem k top firmám v rámci celé České republiky. Stranou nezůstávají ani organizace zřizované Krajem Vysočina, kdy například Nemocnice Jihlava byla letos druhá v počtu zapojených zaměstnanců na Vysočině a aktivně se účastnilo téměř 70 jejích zaměstnanců.

 

„Pro příští rok bychom chtěli výzvu Do práce na kole ještě více zpropagovat v našich školách a podpořit větší účast zaměstnanců i žáků. S tím úzce souvisí i záměr podporovat budování zázemí pro cyklisty v areálu krajských škol, ať už jde o zastřešená místa pro úschovu kol nebo převlékárny, případně prostor pro odložení a usušení cyklodresů,“ řekl při slavnostním předání cen radní kraje pro školství Jan Břížďala.

 

Více o výzvě Do práce na kole najdete na www.dopracenakole.cz.

cyklo

cyklo
cyklo
cyklo
cyklo
cyklo

cyklo

  • Petr Stejskal, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 1.7.2021 / 1.7.2021

Počet návštěv: 1289
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies