Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Výlet plný dobrodružství vyhrála čtyřicítka soutěžících s nejlepšími znalostmi o Vysočině

Výlet plný dobrodružství vyhrála čtyřicítka soutěžících s nejlepšími znalostmi o Vysočině
Letošní ročník soutěže pro žáky druhých stupňů ZŠ a víceletých gymnázií, ve kterém pravidelně Kraj Vysočina nechává soutěžící poznávat známá i méně známá zákoutí Vysočiny, testuje jejich orientaci v mapě nebo odhaluje jejich vlastní znalosti regionálních reálií, vyhrál Jakub Homola ze ZŠ a MŠ Bory s 87% přesností odpovědí v náročném testu. Jen o jednu správnou odpověď za ním se umístila Terezka Hochmanová ze ZŠ Chotěboř, Smetanova, a třetí Terezka Mokričková z Gymnázia Žďár nad Sázavou. „Letos se přihlásilo rekordních 87 škol, opravit jsme museli 173 prací, vyhrát mohou opravu jen ti, kteří se pečlivě připravují a kromě toho, co se ve škole naučí, se ještě zajímají o dění kolem sebe,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.
 

 
 

„Letošní test znalostí o Vysočině měl 25 otázek, nejčastěji soutěžící chybovali v dotazu na počet osmitisícovek, které si na svůj účet připsal novoměstský rodák Radek Jaroš. Většině soutěžících se číslo 14 zdálo moc a ve svých odpovědích tipovali číslo nižší. Dalším oříškem bylo i správné jméno autora knihy Malý Bobeš, na jméno Josefa Věromíra Plevy z Moravské Svratky si vzpomněli soutěžící, které bychom spočítali na jedné ruce,“ říká Eva Neuwirthová z týmu organizátorů. Téměř všechny děti si byly jisty např. Třeští, jako městem betlémů.

 

Čtyřicítka nejlepších řešitelů krajského kola odjíždí 10.–11. května 2019 na VIP výlet organizovaný Krajem Vysočina do Prahy. Kromě společenského programu, a tedy pravděpodobné návštěvy divadelního představení, je pro výherce připravena také prohlídka Národního muzea, výlet lodí, procházka Prahou vedená průvodci „bez domova“, ubytování je objednáno v moderním hotelu a po celé dva dny se děti mohou těšit na dobré jídlo. Každý oceněný dostal jako cenu cestovní kufr a sportovní oblečení, tři nejlepší pak značkový mobilní telefon.

 

Výsledky soutěže POZNEJ VYSOČINU  2019:

1.      Jakub Homola, ZŠ a MŠ Bory

2.      Tereza Hochmanová, ZŠ Chotěboř, Smetanova

3.      Tereza Mokričková, Gymnázium Žďár nad Sázavou

4.      Vít Peňáz, ZŠ a MŠ  Jimramov

5.      Adam Jirků, Gymnázium Vincence Makovského, Nové Město na Moravě

6.      Bohumil Ecler, Gymnázium a OA Pelhřimov

7.      Laura Pozníková,  ZŠ Pelhřimov, Krásovy Domky

8.      Josef Nováček, ZŠ a MŠ Vladislav

9.      Tomáš Veselý, ZŠ a MŠ Myslibořice

10.   Tomáš Vincenc, ZŠ Humpolec, Hradecká

Kompletní výsledky finálového kola budou v průběhu příštího týdne e-mailem zaslány na adresy zúčastněných škol.

 

Poznámka pro rodiče: Součástí materiálů, které prvních čtyřicet nejúspěšnějších soutěžících obdrželo, byly také velice důležité pokyny a organizační záležitosti pro rodiče – cestovní a průvodní informace a spojení na koordinátora cesty. Nezapomeňte potvrdit účast svých dětí na výletě, který je pro ně odměnou za úspěšnou účast v soutěži, a 10. května 2019 je přivézt do Jihlavy k výletnímu autobusu. Více informací je ve složce, která byla součástí předaných cen. Pokud by bylo třeba poskytnout další informace, je možné obrátit se na Radima Hoška, oddělení tiskové Krajského úřadu Kraje Vysočina, tel.: 724 650 269, e-mail: hosek.r@kr-vysocina.cz.

 

Partnerem soutěže Poznej Vysočinu je společnost NET4GAS.

OceněníOceněníOceněníOceněníOceněníOceněníOceněníOcenění


 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.3.2019 / 15.3.2019

Počet návštěv: 6117
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek