Kontakty

Ministerstvo dopravy ČR
Ing. Luděk Sosna, Ph.D.
Ředitel odboru strategie
e-mai: ludek.sosna@mdcr.cr 

Ing. Jindřich Kušnír
Odbor drah, železniční a kombinované dopravy
Tel.: 225 131 361, e-mail: jindrich.kusnir@mdcr.cz

Správa železniční dopravní cesty
Bc. Marek Binko
Ředitel odboru strategie
Tel.: 972 235 430, e-mail: binko@szdc.cz 

Ing. Jan Šulc
Odbor strategie, oddělení koncepce
Tel.: 972 235 366, e-mail: sulcJa@szdc.cz

Mgr. Jakub Ptačinský
Tiskový mluvčí
Tel.: 722 177 052, e-mail: ptacinsky@szdc.cz

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Všichni prvňáčci na Vysočině dostanou od kraje „bezpečné“ kufříky s originálním komiksem

Všichni prvňáčci na Vysočině dostanou od kraje „bezpečné“ kufříky s originálním komiksem
Kraj Vysočina už nyní během prázdnin intenzivně připravuje pokračování projektu, který se váže k začátku školního roku v letošním roce s názvem „Bezpečně do školy i do přírody“. Díky němu dostanou všichni prvňáčci v regionu hned 1. září kufřík s výbavou nejen pro školní účely. Podle náměstka hejtmana Kraje Vysočina Libora Joukla má projekt „Bezpečně do školy“ děti především motivovat k bezpečnějšímu chování nejen při cestě do školy. „Kufřík, který od Kraje Vysočina všichni prvňáčci letos dostanou nabídne nejen základní školní pomůcky, ale nově včetně prvního čtení, také předměty s bezpečnostními prvky. Jako bonus od Kraje Vysočina bude do kufříku přidána také cyklistická lékárnička,“ uvedl Libor Joukl s tím, že letošní kufřík má pomoci nejen zvýšit bezpečnost při cestě do školy, ale i při pohybu v přírodě.
 

 
 

Do prvních tříd v novém školním roce 2013/2014 zasedne na Vysočině více než 5800 prvňáčků. Pro každého z nich je připraven zdarma kufřík s mnoha bezpečnostními prvky, svačinovým boxem a něco do něj, pomůckami pro vyučování a jedním originálním volnočasovým dárkem, který Kraj Vysočina připravil ve spolupráci s Petrem Koplem, jihlavským komiksovým autorem a opakovaným držitelem ceny Fabula rasa. „Výsledkem spolupráce Kraje Vysočina a Petra Kopla je originální komiksový příběh maskota sportovních aktivit kraje „ZAJÍCE“, který provede malé školáky nabídkou volnočasových aktivit pro děti v našem regionu. Součástí komiksu je také hra včetně úsměvného a zábavného hracího plánu, který nepostrádá upozornění na zajímavosti v kraji,“ popsala novinku z krajské edice Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

 

Projekt Bezpečně do školy i ze školy doprovází vysočinské prvňáčky do škol už třetím rokem. Za jeho realizací stojí nejen Kraj Vysočina, ale i další firmy např. ČEZ, a.s., NET4GAS a další. Například společnost Asekol prvňáčky překvapila oblíbeným boxem na svačinu s motivem spráívné recyklace. 

 

  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 

Všichni prvňáčci na Vysočině dostanou od kraje „bezpečné“ kufříky s originálním komiksem

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.8.2014 / 26.8.2014

Počet návštěv: 9040
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek