Cesta: Titulní stránka > Informační technologie > Propagace IT


 

Voda, les a včely v sídle Kraje Vysočina

Voda, les a včely v sídle Kraje Vysočina
V sídle Kraje Vysočina je od začátku března k vidění výstava, která v sobě spojuje hned tři témata, a to téma vody, lesa a včelařství. Výstava, kterou dnes slavnostně zahájil hejtman Jiří Běhounek a radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád zaplnila všechna tři patra kongresové budovy – v každém z nich návštěvníci najdou jedno téma. Návštěvníci si mohou expozici plnou fotografií a zajímavých informací prohlédnout až do konce března.
 

 
 

Téma vody je zachyceno v přízemí na velkoformátových fotografiích členů jihlavského Horáckého fotoklubu. „Od roku 1993 si 22. března připomínáme Světový den vody. Ten má upozornit na význam vody a vodních zdrojů v našem životě. Voda a Vysočina patří k sobě, náš kraj zásobuje pitnou vodou asi čtvrtinu republiky, což je nejvíc ze všech krajů,“ řekl při vernisáži radní Zdeněk Chlád. První patro je pak věnováno lesům s důrazem na jejich mimoprodukční funkce, jako například relaxační, půdoochrannou, vodohopodářskou a další. Třetí patro budovy B se věnuje včelařství z různých pohledů. Jsou zde k vidění nejen výrobky z medu a včelí produkty, ale také nástroje, které včelaři používají při své práci.

 

Kromě fotek a informačních tabulí měla dnes výstava i interaktivní část. Návštěvníci mohli hlasovat o tom, co pro ně znamená les, respektive jakou funkci lesa považují za nejdůležitější. Z rychlého průzkumu vyplynulo, že nejvíce účastníci vernisáže preferují produkční funkci lesa. Do hlasování se zapojili i krajští radní včetně hejtmana Jiřího Běhounka.

 

Výstavu uspořádal odbor životního prostředí a zemědělství pod záštitou radního Zdeňka Chláda ve spolupráci s Horáckým fotoklubem Jihlava a zástupci včelařských organizací.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.3.2015 / 3.3.2015

Počet návštěv: 4007
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek