Ministerstvo dopravy ČR
Ředitel odboru strategie
e-mai: ludek.sosna@mdcr.cr

Ing. Jindřich Kušnír
Odbor drah, železniční a kombinované dopravy
Tel.: 225 131 361, e-mail: jindrich.kusnir@mdcr.cz

Správa železniční dopravní cesty
Bc. Marek Binko
Ředitel odboru strategie
Tel.: 972 235 430, e-mail: binko@szdc.cz

Ing. Jan Šulc
Odbor strategie, oddělení koncepce
Tel.: 972 235 366, e-mail: sulcJa@szdc.cz

Mgr. Jakub Ptačinský
Tel.: 722 177 052, e-mail: ptacinsky@szdc.cz

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vlámský atašé pro investice a obchod navštívil Kraj Vysočina

Začátkem tohoto týdne přivítal Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování v Kraji Vysočina vlámského atašé pro investice a obchod, zástupce Flanders Investment & Trade, pana Frederika De Pottera k diskuzi o brownfilds s ekologickými zátěžemi, které se nachází v Kraji Vysočina.

Vládní organizace Flanders Investment & Trade je obdobou českých organizací CzechInvest a CzechTrade. Doprovod při jednání vlámskému atašé panu Frederikovi De Pottera dělali zástupci Belgické firmy Santerra, která se zabývá sanací ekologických zátěží a revitalizací brownfields s touto zátěží. Společnost Santerra se v současné době snaží expandovat a investovat v ČR. „Cílem návštěvy této delegace v Kraji Vysočina bylo navázání kontaktu a diskuze k tematice brownfields s ekologickými zátěžemi na Vysočině. Zástupci Kraje Vysočina na tomto jednání mimo jiné prezentovali databázi investičních příležitostí (průmyslové zóny a brownfields v kraji), kterou každoročně kraj aktualizuje,“ uvedl Martin Hyský.  Výstupem jednání bylo projevení zájmu zahraničních partnerů o prohlídku dvou objektů typu brownfields v Jihlavě. Pracovníci Odboru regionálního rozvoje i Odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Kraje Vysočina přislíbili další pomoc při vytypovávání dalších vhodných objektů a navázání kontaktů s majiteli brownfields na Vysošině.

• Ivona Hájková, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina

Vlámský atašé pro investice a obchod navštívil Kraj Vysočina

Vytvořeno / změněno: 19.6.2014 / 19.6.2014

Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.