Cesta: Titulní stránka > Pavel Franěk - 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Vladimír Novotný: Opomenuté informace nesdělené při triáži představují obrovské riziko pro zdravotní týmy

Vladimír Novotný: Opomenuté informace nesdělené při triáži představují obrovské riziko pro zdravotní týmy
Z výstupů pracovní skupiny COVID, která zasedla v sídle Kraje Vysočina i tento týden, vyplývá, že epidemiologická situace na Vysočině byla na začátku tohoto týdne stabilní, bez zásadních ohnisek. Díky zlepšující se situaci v regionech mohou být uvolněna přijatá přísnější opatření ohledně návštěv v nemocnicích Pelhřimov a Jihlava. Opačná situace je podle náměstka hejtmana Kraje Vysočina Vladimíra Novotného v případě Nemocnice Třebíč.
 

 
 

„Vedení Nemocnice Třebíč po zvážení všech okolností už v neděli zakázalo veškeré návštěvy. Uvedená omezení se nevztahují na přítomnost u pacienta v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění, otců u porodu a doprovodu dětí. I pro výjimky však platí důsledné dodržování nošení roušek a zvýšená péče o hygienu. Důvodem pro zákaz návštěv je výskyt pozitivního pacienta absolvujícího výkon a další okolnosti, které nyní minimálně na dva týdny vyřadily cca dvacítku zaměstnanců,“ uvedl Vladimír Novotný. Ten zároveň naléhavě žádá všechny pacienty, aby si při vyplňování triážního dotazníku přečetli, jaké informace podepisují, a nepřistupovali k této administrativě automaticky a formálně. Pro vyhodnocení rizik je zásadní znát veškeré okolnosti, výskyt nemoci COVID v rodině, ale i informace o karanténě rodinných příslušníků jedné domácnosti. Podcenění důležitosti sdělení VŠECH okolností představuje zásadní ohrožení zdravotních týmů, bez nichž se provoz nemocnic neobejde.


  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.8.2020 / 19.8.2020

Počet návštěv: 1888
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek