Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Vítězství v dopravní soutěži vybojovali žáci z Osové Bítýšky a Štoků

soutěž mladých cyklistů
Krajské finále Dopravní soutěže mladých cyklistů, která je určena žákům základních škol a víceletých gymnázií, se tentokrát konalo na ZŠ Oslavická a na dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí. V silné konkurenci nejlepších týmů z Vysočiny dokázalo dnes zvítězit družstvo ze ZŠ a MŠ Osová Bítýška v kategorii mladších a žáci ze ZŠ a MŠ Štoky v kategorii starších. Kromě zajímavých cen a účasti v republikovém finále v Chomutově resp. Kadani vybojovali pro svoji školu také finanční prémii 25 tisíc korun od Kraje Vysočina.
 

 
 

Vítězové oblastních kol soutěže museli prokázat svoji všestrannost při plnění pěti disciplín. Kromě tří praktických částí a to jízdy po dopravním hřišti, jízdy zručnosti a zdravovědy čekaly na žáky i dva teoretické úkoly. Soutěžící poměřili svoje znalosti, pohotovost a orientaci v prostoru při testech z provozu na pozemních komunikacích a při práci s mapou, kdy hlavním úkolem je přemístit se bezpečně a co nekratší cestou mezi dvěma určenými body.

 

Nejvíce trestných bodů zaznamenávali soutěžící při jízdě zručnosti přes různé překážky a také z testů z pravidel silničního provozu. Naopak nejlépe si vedli při poskytování první pomoci nebo při práci s mapou. Zvítězilo to družstvo z každé kategorie, kterému se v součtu všech pěti disciplín podařilo získat nejméně trestných bodů.

 

 „Pro letošní rok se Kraj Vysočina rozhodl podpořit dopravní soutěž pro mladé cyklisty kromě věcných darů i částkou 100 tisíc korun, kterou si mezi sebe rozdělí tři nejlepší družstva v každé kategorii,“ řekl v závěru krajského finále Libor Joukl, radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy a majetku. Vítěz kategorie tak získal pro svoji školu částku 25 tisíc korun, družstvo na druhém místě 15 tisíc korun a škola na bronzové příčce 10 tisíc korun. „Naší snahou je motivovat školy k většímu zapojení do dopravní výchovy a účasti na soutěži a žáky k usilovnější přípravě na jednotlivá oblastní kola. Věřím, že školy využijí získané peníze na rozvoj dopravní výchovy svých žáků,“ doplnil Libor Joukl.

 

Vítězové z obou kategorií budou reprezentovat Kraj Vysočina na celorepublikovém finále v Chomutově a Kadani 19. – 21. června 2012.

 

Kompletní výsledky krajského finále:

 

I. kategorie (mladší)

pořadí

škola

1.

ZŠ a MŠ Osová Bítýška

2.

ZŠ Světlá nad Sázavou, ul. Lánecká

3.

ZŠ Třebíč, Týnská

4.

ZŠ Nížkov

5.

ZŠ a MŠ Černovice

6.

ZŠ Jihlava, Havlíčkova

7.

ZŠ a MŠ Blatnice

8.

ZŠ a MŠ Březník

 

II. kategorie (starší)

pořadí

škola

1.

ZŠ a MŠ Štoky

2.

ZŠ a MŠ Osová Bítýška

3.

ZŠ a MŠ Radostín nad Oslavou

4.

ZŠ Jihlava, Nad Plovárnou

5.

ZŠ a MŠ Domamil

6.

ZŠ a MŠ Předín

7.

ZŠ a MŠ Březník

8.

ZŠ a MŠ Košetice

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Vítězství v dopravní soutěži vybojovali žáci z Osové Bítýšky a Štoků
 

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 8.6.2012 / 8.6.2012

Počet návštěv: 4530
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek