Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Vítězové Studentského projektu a Učně roku Stavby Vysočiny

Ocenění
Součástí letošního ročníku soutěže Stavba Vysočiny, vyhlašovaný v prostorách Zámku Valeč, byl tudentský projekt a Učeň roku, který zaštítila radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. „Řemeslo je těžká, ale krásná práce. A když se dělá dobře a zákazník je spokojený, řemeslník nemá nouzi o zakázky a dokáže sebe i svou rodinu více než dobře zajistit. A takové kvalitní profesionály na Vysočině potřebujeme,“ uvedla krajská radní Jana Fialová, která ocenila hned dva Učně roku 2015 Jana Doláka z oboru elektrikář-silnoproud Střední průmyslové školy Třebíč a Jakuba Šťastného z oboru instalatér Střední školy stavební Jihlava. Ve Studentském projektu řešícím rozvoj letiště Jihlava zvítězili dva šikovní muži – Ondřej Rejnek a Jan Špás oba ze Střední průmyslové školy stavební Havlíčkův Brod.
 

 
 

Do letošního ročníku Stavba Vysočiny – Učeň roku 2015 nominovaly školy pět mladých řemeslníků, ze kterých odborná komise vybrala dva úspěšné, kteří z podvečerního slavnostního předávání na Zámku Valeč odnesli nové příklepové vrtačky, dar Kraje Vysočina.

  • Jan Dolák, obor elektrikář – silnoproud, Střední průmyslová škola Třebíč

Žák třetího ročníku získal letos v únoru 2. místo na Mezinárodní přehlídce odborných dovedností žáků elektrotechnických škol v Chomutově, vyhrál 14. ročník Řemeslo Vysočiny 2016 a postoupil do celostátního kola České ručičky.

 

  • Jakub Šťastný, obor instalatér, Střední škola stavební Jihlava

Žák třetího ročníku vyhrál krajské kolo Instalatér 2016 a postoupil do republikového finále, kde mezi 28 účastníky obsadil 12. místo. Pyšní se průměrným prospěchem 1,82.

 

Druhá soutěž – Studentský projekt 2015 má za cíl aktivně zapojit studenty do řešení konkrétního místa a umožnit jim porovnat svá řešení s návrhy studentů z jiných krajských škol. Autoři finálových prací se navíc musí připravit i na obchodní prezentaci svého projektu, a to potencionálním klientům, jimiž jsou členové odborné komise z řad partnerů soutěže – Pragoprojekt Praha a Air Jihlava – service, která rozhoduje o udělení finanční odměny těm nejlepším. „Studenti měli za úkol navrhnout nový provozní blok TWR na letišti Jihlava – Henčov, který měl v podobě architektonicky výrazného díla změnit tvář stávajícího letiště a stát se dobře zapamatovatelnou a marketingově uchopitelnou dominantou,“ přiblížila radní Jana Fialová.

 

1. místo a odměna deset tisíc korun:

Ondřej Rejnek, Střední průmyslová škola stavební Havlíčkův Brod

Jan Špás, Střední průmyslová škola stavební Havlíčkův Brod


2. místo a odměna osm tisíc korun:

Josef Ročeň, Střední průmyslová škola stavební Havlíčkův Brod


3. místo a odměna šest tisíc korun:

Lucie Ostatnická, Střední průmyslová škola stavební Havlíčkův Brod

 

Vítězem sms hlasování veřejnosti se stal Matěj Ševela ze Střední školy stavební Jihlava.

 

Všichni čtyři ocenění získali vyhlídkový let od společnosti Air Jihlava-service. Na finanční odměně se podílel Kraj Vysočina a akciová společnost Pragoprojekt.

 

Obě soutěže vypsal SPOLEK STAVBA VYSOČINY v rámci 14. ročníku ankety Stavba Vysočiny, která je tradičně pořádána pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina, letos s aktivitami zařazenými do projektu Rok řemesel.

 

Foto: Jan Dolák a Jakub Šťastný

Ocenění

Foto: Ocenění ve Studentském projektu 2015

Ocenění


  •  tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Vítězové Studentského projektu a Učně roku Stavby Vysočiny
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.6.2016 / 13.6.2016

Počet návštěv: 2629
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek