Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina
Rada Kraje Vysočina schválila svým usnesením dne 16.února Akční plán elektronické bezpečnosti pro rok 2016 a plnění Akčního plánu 2015.
Ke Dni bezpečnějšího internetu připravil projekt Kraje pro bezpečný internet s partnery Národním centrem bezpečnějšího internetu a společností Microsoft video Chraňte se na internetu! Ve videu vystupuje ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet byly spuštěny e-learningové lekce pro učitele.
Již dvě školy v Kraji Vysočina získaly právo na užívání značky eBezpečná škola. Jedná se o Českou zemědělskou akademii v Humpolci a Hotelovou školu Světlá a střední odbornou školu řemesel Velké Meziříčí.
Soutěžní kvíz pro děti a studenty byl z důvodu zájmu prodloužen až do 15.11.2015. Šanci vyhrát pěknou cenu v podobě mobilního telefonu Lumia mají žáci a studenti tedy ještě v říjnu i v listopadu. No a samozřejmě platí, že na konci kvízu bude v rámci každého z 10 zapojených krajů do projektu KPBI vylosován výherce dalších odměn (mobil, tablet, herní konzole)
Soutěž je realizována v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Pro děti a studenty je připraven online soutěžní kvíz - při správném zodpovězení 20 otázek z oblasti bezpečného chování na internetu jsou soutěžící zařazeni do losování o ceny.
Téměř stovka odborníků, specialistů, programátorů a bezpečnostních techniků jedná ještě dnes v sídle Kraje Vysočina. Společným tématem osob, které nejčastěji najdeme vnořené do kybernetického prostoru, ale stále častěji i mezi dětmi na preventivních přednáškách je elektronické násilí a kyberkriminalita páchaná na dětech a mezi nimi. „Cílem letošní páté konference je seznámit se prostřednictvím odborných příspěvků s novými poznatky v oblasti elektronické bezpečnosti a při té příležitosti sdílet a vyměňovat si dobré zkušenosti, představit úspěšné projekty a nabídnout vlastní poznatky ověřené praxí,“ uvedl za organizátory vedoucí odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina Petr Pavlinec. Alarmující informace zazněla hned v úvodním příspěvku Lukáše Habicha z Vyšší policejní školy a střední policejní školy MV ČR v Praze a to, že 59,6% dětí na čtyř tisících dotazovaných školách se už setkalo s kyberšikanou.
Mezinárodní konferenci Řešení elektronického násilí můžete sledovat online.
Kraj Vysočina ve spolupráci s Vyšší policejní školou pořádá již počtvrté mezinárodní konferenci Řešení elektronického násilí a kyberkriminality. Konference se uskuteční 9. a 10. října 2014 v kongresovém sále Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě.
Kraj Vysočina ve spolupráci s Vyšší policejní školou pořádá již počtvrté mezinárodní konferenci Řešení elektronického násilí a kyberkriminality. Konference se uskuteční 15. a 16. října 2015 v kongresovém sále Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě.
Pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti představila již popáté soutěž týkající se právě tématu elektronické bezpečnosti. I v letošním roce se žáci a studenti v Kraji Vysočina setkají s řadou novinek. Soutěž je realizována v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet.
Krajské ředitelství Policie Kraje Vysočina poskytlo pracovní skupině statistické údaje týkající se problematiky informační kriminality.
Na webových stránkách www.kpbi.cz byly spuštěny e-learningové kurzy pro děti a studenty. Chcete se dozvědět více informací o tom jak se chovat na internetu? Co se může dětem stát? Projděte si e-learningové kurzy!
V pondělí 11. května se na Krajském úřadě Kraje Vysočina v Jihlavě konal seminář k problematice elektronické bezpečnosti. V zaplněné zasedací místnosti se účastníci dozvěděli nejnovější informace z činnosti pracovní skupiny k problematice elektronické bezpečnosti, o mezinárodní certifikaci škol nebo elektronické kriminalitě na Vysočině z pohledu Policie ČR. Nechyběli ani informace jak se bránit phisingu nebo malwarům.
Hejtman Kraje Vysočina a předseda Komise Asociace krajů ČR pro informační technologie ve veřejné správě Jiří Běhounek dnes představil novou podobu preventivního projektu Kraje pro bezpečný internet. Po druhém roce existence, kdy se do aktivit zaměřených na děti, rodiče, sociální pracovníky a příslušníky Policie ČR, zapojilo více než 25 tisíc aktivních účastníků, budou aktivity projektu směřovány také na seniory a učitele. „Z původního záměru sdílet informace a zkušenosti mezi kraji na téma elektronické bezpečnosti vznikla funkční platforma, kdy kraje vytvořily a BEZPLATNĚ zpřístupnily eLearningové kurzy a pro děti a mládež uspořádaly v jednotlivých krajích soutěže. Největší zájem v Kraji Vysočina byl o e-learningové kurzy, do kterých se v našem regionu registrovalo více jak 2500 žáků a studentů,“ informoval na dnešní tiskové konferenci hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
Pracovní skupina pro elektronickou bezpečnost představila značku eBezpečná škola.
Pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti aktualizovala Zásady užívání značky Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET.
V sídle Kraje Vysočina se dnes při příležitosti Dne bezpečnějšího internetu uskutečnilo vyhlášení vítězů soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu. Jednalo se o čtvrtý ročník soutěže týkající se problematiky elektronické bezpečnosti. Soutěž je určena pro žáky základních a středních škol v Kraji Vysočina. „V letošním roce jsme opět částečně upravili formát soutěže“, uvedl Petr Pavlinec, vedoucí odboru informatiky a také vedoucí pracovní skupiny k problematice elektronické bezpečnosti. „Soutěžící si nejdříve museli projít e-learningový kurz k elektronické bezpečnosti, který byl realizován v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Poté soutěžící odpovídali ve třech kolech online na otázky týkající se elektronické bezpečnosti a informačních a komunikačních technologií obecně. 10 nejlepších studentů následně postoupilo do finálové části, kde měli za úkol představit projekt na téma e-bezpečnost,“ doplnil Petr Pavlinec.
Ve středu 10. února 2015 proběhne finálová část soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu. V letošním roce připravili organizátoři pro studenty několik novinek a počet registrovaných byl oproti loňskému roku opět vyšší.
Na konci roku 2014 byly spuštěny e-learningové kurzy k elektronické bezpečnosti. Tyto kurzy byly vytvořeny v rámci projektu Vysočina pro bezpečný internet, který realizuje Kraj Vysočina v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Tento projekt je spolufinancovaný Programem prevence kriminality Ministerstva vnitra.
Krajské ředitelství Policie Kraje Vysočina poskytlo pracovní skupině statistické údaje týkající se problematiky informační kriminality.
V souvislosti se zhoršující se situací v oblasti informační bezpečnosti, vznikl informační portál zaměřující se na aktuality z oblasti elektronické bezpečnosti.
Tématem letošní mezinárodní konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality, která se koná dva dny na Vysočině je mimo jiné citlivé táma aktuální dětské kybernetické kriminality. „Školní agresoři dovedou spolužákovi znepříjemnit pobyt ve škole i mimo ni takovým způsobem, že může v některých případech skončit i sebevraždou. Výjimkou není ani jednání agresora, které může naplňovat skutkovou podstatu závažných trestných činů. Jedná se o brutální násilné útoky, které si agresoři přímo natáčejí na mobilní telefon a následně zveřejňují na sociálních sítích tzv. happy slapping a psychické vydírání, které může mít stejně závažné následky v podobě sebepoškozování, nechuti k jídlu, závažných dlouhotrvajících psychických symptomů,“ vyjmenovává Lukáš Habich z Vyšší policejní školy Ministerstva vnitra ČR v Praze. Podle jeho slov se s kybernetickou kriminalitou během školních let setkává až 60 % dětí – jako oběti i jako agresoři.
Čtvrtý ročník soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu startuje! Již počtvrté se mohou studenti základních a středních škol v Kraji Vysočina zapojit do soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu. V letošním roce přináší soutěž velkou řadu novinek! Prvním krokem je včasná registrace, na kterou je čas do konce října.
Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, 2002–2017 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti | Mobilní verze Přihlásit se