Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Měření kvality ovzduší

 

 
 

Vážení návštěvníci,

vítám Vás na speciálních stránkách, zaměřených na sledování kvality ovzduší na Vysočině, kde najdete výstupy z Informačního systému kvality ovzduší v Kraji Vysočina. Co se za tímto složitým názvem skrývá?

Základem systému byl projekt měření kvality ovzduší v Kraji Vysočina realizovaný v letech 2012 až 2017 s názvem „Informační systém kvality ovzduší v Kraji Vysočina“ (ISKOV), který byl úspěšně ukončen 30. září 2017. Ze závěrů tohoto prvního projektu vyplynulo, že kvalita ovzduší v Kraji Vysočina je nejvíce ovlivněna znečištěním tuhými znečišťujícími látkami (prachem) pocházejícími z lokálního vytápění, tedy menších spalovacích zdrojů a dále to, že je žádoucí koncentrace hlavních škodliviny v ovzduší Kraje Vysočina monitorovat i nadále.

Kraj Vysočina od začátku roku 2018 pokračuje v měření kvality ovzduší v rámci projektu s názvem „Informační systém kvality ovzduší v Kraji Vysočina pro roky 2018 – 2023“ (ISKOV II). V průběhu projektu ISKOV II je postupně sledována kvalita ovzduší ve 20 vybraných lokalitách Kraje Vysočina (4 lokality každý rok). Měření probíhá v každé lokalitě nepřetržitě celý kalendářní rok a jsou sledovány škodliviny PM10, PM2,5, NO, NO2, NOx, O3 a PAU (odběry a analýzy pro PAU jsou prováděny v polovině lokalit), které označily závěry původního projektu ISKOV za nejzásadnější.

Data získaná z měření může každý občan on-line sledovat na těchto stránkách a získat tak přesné údaje o kvalitě ovzduší v právě měřených lokalitách Kraje Vysočina. Výsledky měření (rovněž zveřejněné na těchto stránkách) dále slouží k dlouhodobému sledování stavu ovzduší na Vysočině a k modelování výhledů. Získané výstupy se stávají podkladem pro výkon státní správy na úseku ochrany ovzduší a především pro rozhodování samospráv o opatřeních na ochranu ovzduší nebo o nových investicích v oblasti průmyslu, zemědělství nebo dopravy.

Věřím, že se tyto stránky stanou vaším dobrým pomocníkem, ať už jste úředník, politik nebo občan, a budete se na ně často vracet, a že celý informační systém kvality ovzduší přispěje k zachování naší čisté Vysočiny.


 
 
Zodpovídá: Ing. Martina Ferklová
Vytvořeno / změněno: 1.10.2012 / 1.10.2012
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 66917
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies