Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Víkendové pobyty podporují mladistvé na cestě k samostatnému životu

Více než dvacet mladých lidí z dětských domovů Kraje Vysočina se už potřetí mohlo účastnit zajímavé akce. Pracovníci sociálního odboru krajského úřadu pro ně ve dvou říjnových víkendech připravili program s cílem posílit jejich sebevědomí a zodpovědnost na cestě k dospělosti.
 

 
 

Mladiství z dětských domovů, ale také pěstounských rodin získali na víkendovém pobytu teoretické informace z oblasti sebeobrany a vyzkoušeli si praktické nácviky, vizážistka se zase s dívkami zabývala péčí o pleť, líčením nebo stylem oblékání. U opékání špekáčků mohli zažít pocit sounáležitosti a sdílet své zkušenosti. Lektoři prostřednictvím přirozených interakcí napomáhají zvědomění jejich hodnot a postojů. Mladí lidé v lektorech pobytů získají další podpůrné osoby, na které se mohou v případě potřeby obracet. „Víkendu jsem se účastnila podruhé, nejvíc mě bavil blok s kosmetičkou, už na minulém pobytu mě inspirovala, změnila jsem svoje líčení a několikrát si na ni vzpomněla při výběru oblečení. Těšila jsem se na povídání s dospělými, kteří nehodnotí naše názory,“ svěřila se jedna z účastnic.


„O tom, že mladí lidé z ústavní výchovy mají náročnější start do života, není pochyb. Finanční příspěvek při odchodu z dětského domova jim nenahradí oporu, kterou dětem z běžných rodin zpravidla poskytují rodiče. Kraj Vysočina se tak mladistvým na prahu dospělosti snaží během víkendových pobytů interaktivní formou předat informace ze zásadních životních oblastí a motivovat je k uvědomění, že když budou chtít, překážky zvládnou a mohou žít plnohodnotný život,“ vysvětluje vedoucí odboru sociálních věcí krajského úřadu Věra Švarcová.


Oba víkendové pobyty se uskutečnily pod záštitou krajského projektu spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem s názvem „Aplikace inovativních postupů v rámci sociální ochrany a prevence v Kraji Vysočina“, reg. č. CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_007/0015546.


esf



pobyt DDpobyt DD


 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 31.10.2022 / 31.10.2022

Počet návštěv: 395
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies