Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Z Jihlavy směr Žďár nad Sázavou se pojede po nové moderní silnici. Úsek Stáj – Zhoř stál 179 miliónů korun

Stáj-Zhoř
Už během pátku 28. 10. 2022 bude opět zprůjezdněna modernizovaná silnice II/353 v úseku Stáj – Zhoř. „Celková délka opravené komunikace je 5,4 km. Řidiči budou využívat rozšířenou komunikaci v jednotné šíři 9,5 metrů, opravený most, narovnány byly směrové oblouky v průtahu obce Zhoř, došlo k úpravě zemědělských sjezdů. V místě křižovatky silnic II/353 a II/351 došlo k rozšíření pravého jízdního pruhu pro umožnění objíždění vozidel, která odbočují vlevo směrem na Polnou,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a dopravy Miroslav Houška.
 

 
 

Na projekt s názvem „II/353 Stáj – Zhoř, 1. stavba a II/353 Stáj – Zhoř, 2. stavba “s celkovými stavebními náklady ve výši 179 miliónů korun má Kraj Vysočina přislíbenou finanční podporu z Integrovaného regionálního operačního programu.

 

Po provedeném geotechnickém průzkumu, kdy bylo zjištěno téměř v celém úseku silnice neúnosné podloží, musela být provedena sanace lomovým kamenem, v některých místech byla použita geomříž. "Na sanaci byl z části využit materiál vytěžený při hloubení zářezu za obcí Zhoř směr na Žďár, silnice tu nově už nemá tak prudké klesání. V tomto místě museli stavbaři přestěhovat cca o 100 metrů malou kapličku. Veškeré vodorovné značení je provedeno nástřikem plastické umělé hmoty, nikoli pouhou barvou," informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, který si stavbu před otevřením prohlédl.

V rámci modernizace této komunikace byly vysazeny desítky nových stromů – jeřábů, javorů a dalších druhů vhodných do extrémnějších povětrnostních podmínek Vysočiny.


V posledních dvou dnech stavby jsou dokončována svodidla, probíhají práce na krajnicích, upravují se propustky, čistí se vozovka.

Stavba II/353 navazuje na už dokončený obchvat obce Jamné. V budoucnu má Kraj Vysočina v plánu navázat opravou další části této páteřní krajské komunikace od lesního úseku před obcí Stáj až na hranici okresu Jihlava/Žďár nad Sázavou.  První kroky už kraj učinil. Má zpracovanou projektovou dokumentaci pro územní rozhodnutí.

Doprava povinná publicita

Stáj-ZhořStáj-ZhořStáj-ZhořStáj-ZhořStáj-ZhořStStáj-ZhořStáj-Zhoř

 • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.10.2022 / 26.10.2022

Počet návštěv: 1292
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies