Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Značkou Vysočina regionální produkt nově označena mýdla, loupaná zelenina a originální vitrážové výrobky

Vysočina regionální produkt
Certifikační komise značky Vysočina regionální produkt schválila tři nové držitele ochranné známky respektive certifikovala jejich originální výrobky. Dalších 16 žadatelů, kterým uplynula dvouletá lhůta od poslední certifikace, prodloužila používání značky potvrzující regionální původ. „Přirozeně přibývá spotřebitelů, kteří vyhledávají a nakupují kvalitní regionální výrobky. Zásadní přidanou hodnotou této produkce jsou české suroviny, zpracování v místě produkce a zajištění pracovních míst. Je dobrou zprávou, že se skupina certifikovaných výrobků s původem z našeho regionu stále rozšiřuje,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
 

 
 

Nově zařazené výrobky na seznam značky Vysočina regionální produkt

 • Nikol Brýnová a její ručně vyráběná přírodní mýdla a kosmetika

Veškerou produkci vyrábí dílna Nikol Brýnové ručně a velmi šetrným způsobem dle vlastních receptur. Na začátku ji nejdříve zaujala mýdla a to jejich výroba tzv. metodou za studena, která ve stručnosti spočívá v tom, že celá procedura výroby se v provádí v nízkých teplotách a umožňuje tak uchovat všechny výživné látky, minerály a vitamíny přirozeně obsažené v rostlinných olejích ve výsledném produktu.

„Věřím, že  certifikát Vysočina regionální produkt přesvědčí moje zákazníky o kvalitě našich produktů, o tom, že nejsou průmyslově zpracovány, ale je jim věnována osobní péče,“ uvedla při představování produktů certifikační komisi Nikol Brýnová, která má svou dílnu na samotě u lesa a důsledně dbá nejen na originalitu, ale i jednoduchost svých receptur.

 

 • Český produkt s.r.o.- chráněná dílna a její loupané brambory a loupaná zelenina

Společnost Český produkt s.r.o. byla založena jako sociální podnik, jehož snahou je zapojit do výrobního procesu zdravotně znevýhodněné pracovníky.

Jejím cílem  je zajistit pro  zákazníky kvalitní regionální produkty do jejich stravovacích zařízení. „Čerstvě naloupanými brambory a jinou zeleninou každý den zásobujeme například nemocnice, domovy pro seniory, lázeňské domy, vojenské útvary, menzy, školní i soukromé jídelny, hotely, restaurace. Naši zaměstnanci každodenně ruční cestou oloupou brambory a další zeleninu, které následně zavakuují a připraví k distribuci,“ popsal práci Radek Juřena.

 

 • Mgr. Alexandra Skolková a její skleněné předměty vyrobené technikou Tiffany

Autorské výrobky z dílny Sklíčka pro radost z Vysočiny zhotovuje z barevného a průhledného skla a pomocí techniky Tiffany. Vznikají tak různé dekorační předměty do domácnosti nebo na zahradu, vitráže do oken či dveří nebo skleněné díly vkládám do jiných plastik. Tvoří především anděly, andělky, vánoční dekorace, zvířata, květiny nebo originály na přání. „Jde o velice přesnou práci, která stojí na pečlivě vybroušených komponentech. Budu velice ráda, když se o mé práci lidé dozví už proto, že plním jejich sny,“ říká Alexandra Skolková.

 

Certifikát Vysočina regionální produkt je udělován již od roku 2007 a jejím držitelem je spolek ZERA z Náměště nad Oslavou. V současné době je držitelem certifikátu 53 producentů celkem s více než stovkou různých produktů.

Od začátku je projekt podporován Krajem Vysočina jako např. účastí radních v certifikační komisi, tak poskytováním zázemí pro zasedání, předáváním certifikátů z rukou hejtmana a dalších radních a  v neposlední řadě využíváním certifikovaných produktů pro prezentaci Kraje Vysočina.

Kompletní přehled certifikovaných produktů a jejich  výrobců je k dispozici na https://www.regionalni-znacky.cz/vysocina/

 

Vysočina regionální produktVysočina regionální produktVysočina regionální produktVysočina regionální produktVysočina reg

 • Zpracováno z materiálů společnosti ZERA 


 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.10.2022 / 25.10.2022

Počet návštěv: 875
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies