Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Náhradní rodinná péče byla tématem konference i zábavné akce v Cityparku

Náhradní rodinná péče byla tématem konference i zábavné akce v Cityparku
Čtvrtým rokem pořádá Kraj Vysočina Týden pěstounství na Vysočině, letos připadl na období od 17. do 21. října. Úvod týdne patřil dnům otevřených dveří ve vybraných městských úřadech. Ve středu 19. října se pak přibližně devadesátka účastníků – nejen odborníků, ale také pěstounů a zájemců o pěstounskou péči sjela do sídla krajského úřadu, aby se v rámci konference věnovala tématu nazvanému Paleta podpory dětem v náhradní rodinné péči.
 

 
 

„Konferenci pod záštitou radního Kraje Vysočina pro sociální oblast Jana Tourka jsme stavěli především na tématu terapeutického rodičovství. V první části programu jsme si vyslechli informace z Úřadu pro mezinárodní ochranu dětí a svou roli v oblasti náhradní rodinné péče představil soudce okresního soudu ve Žďáru nad Sázavou Miloš Helcl,“ upřesnila Miluše Průšová z oddělení sociální ochrany a prevence odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina.


Zástupkyně doprovázející organizace Vlaštovky představily projekt zaměřený na terapeutické rodičovství pro přechodné pěstouny, ze kterého vznikla kniha s názvem Most do bezpečí aneb Pěstounská péče na přechodnou dobu zblízka…


Kromě zajímavých rozhovorů s pěstouny a osvojiteli, kteří neměli lehký start po převzetí dítěte do náhradní rodinné péče, se ve druhé části programu konference představily tři doprovázející organizace působící v Kraji Vysočina. Například Táňa Graňáková, koordinátorka programu Náhradní rodinné péče z organizace Střed, z. ú., přiblížila roli klíčového pracovníka při doprovázení. „Bavíme se o roli důvěrníka, informátora, kontrolora a obhájce,“ definovala Táňa Graňáková a vysvětlila, co jednotlivé role obnáší a jak se v praxi ve vztahu klíčového pracovníka a pěstounské rodiny odráží. „Klíčový pracovník je takový mediátor v rodině. Pracuje s potřebami všech členů rodiny, tedy nejen pěstounských dětí, ale také těch biologických,“ uvedla Táňa Graňáková.


Zábavné odpoledne v Cityparku

Pro kohokoliv, kdo se o téma pěstounství, resp. náhradní rodinné péče zajímá, se uskutečnila akce V pěstounství táhneme za jeden provaz… přijďte popotáhnout s námi v jihlavském Cityparku ve čtvrtek 20. října. Během odpoledne na otázky moderátora Milana Řezníčka odpovídali odborníci, kteří se na Vysočině pěstounské péči profesně věnují. Děti si užily bohatý doprovodný program, tancovaly, mohly si nechat namalovat obličej, tvořit v dílničkách, vyfotit se, zasoutěžit si a zahrát si. Plnily úkoly a dostaly odměnu v podobě drobného dárku. „Cílem bylo veřejnosti přiblížit, jak systém náhradní rodinné péče na Vysočině funguje a kdo všechno se na něm podílí. Že i u nás v kraji máme děti bez rodičů, které za určitých okolností mají možnost žít v náhradní rodině a prožít šťastné dětství,“ uzavřel Martin Jelínek, vedoucí oddělení sociální ochrany a prevence odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina.


Tato zpráva vznikla v rámci projektu: „Aplikace inovativních postupů v rámci sociální ochrany a prevence v Kraji Vysočina“, reg. č.: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_007/0015546, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

esf kv


pěstounství

pěstounství

pěstounství

pěstounství

pěstounství

pěstounství

pěstounství

pěstounství

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.10.2022 / 25.10.2022

Počet návštěv: 384
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies