Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Říjen na Vysočině začne otevřením ateliérů

DOA
Výtvarníci, umělečtí řemeslníci a další tvůrci otevřou dveře svých ateliérů a dílen na Vysočině veřejnosti. Nahlédnout do nich a obdivovat jejich tvorbu může veřejnost o víkendu 1. a 2. října 2022. Letošnímu dvanáctému ročníku Dnů otevřených ateliérů dali organizátoři podtitul Umění jako lék, jako jiskra naděje v temných dobách. „I přesto, že letošní motto akce vzniklo téměř před rokem, má dnes hluboký význam a můžeme si ho vysvětlovat mnoha způsoby. Letos mezi pestrou nabídkou ukázek tradičních vysočinských řemesel figurují i nositelé titulu Mistr tradiční rukodělné výroby, v jejichž dílnách je udržováno bohatství regionálních tradic,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
 

 
 

Návštěvníky pravidelných Dnů otevřených ateliérů přivítá po celé Vysočině stovka ateliérů a dílen. „Je to výjimečná příležitost seznámit se s malíři, grafiky, keramiky, sochaři, kováři, řezbáři, skláři, šperkaři a dalšími umělci přímo v jejich prostředí, kde tvoří své dílo. Dozvědět se víc o procesu, při němž z kusu skla, dřeva, kovu, kamene, barvami na plátně vznikne skvost, který udělá radost někomu dalšímu, potěší v těžkých chvílích, povzbudí k vlastní práci,“ říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury a památkové péče Roman Fabeš. Seznam otevřených ateliérů na Havlíčkobrodsku, Jihlavsku, Pelhřimovsku, Třebíčsku a Žďársku najde veřejnost na webu doavysocina.cz. Vysočina se v pořádání Dnů otevřených ateliérů inspirovala v partnerském regionu Dolní Rakousko, kde otevřou ateliéry letos už podvacáté, dalšími kraji, které v různých termínech otevřou veřejnosti ateliéry, jsou Jihomoravský a Jihočeský.


Vyberte si, kam vyrazíte, a přijďte se buď jen pokochat nebo ještě lépe inspirovat a někde i vlastníma rukama vyzkoušet něco vytvořit či zakoupit již hotová díla. „Pořiďte si časopis DOA 2022, který je k dispozici na informačních centrech po Vysočině nebo ke stažení na webu DOA. Jsou v něm kontakty na všechny zúčastněné ateliéry,“ informuje vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Kraje Vysočina Ladislav Seidl. Než zamíříte do toho vámi vyhlédnutého, zkontrolujte si, zda má právě otevřeno. Ne všechny jsou totiž přístupné po oba dva víkendové dny a někam je třeba se předem telefonicky objednat. Dobrou radu získáte i na telefonním čísle koordinátora Dnů otevřených ateliérů 2022 – 737 451 928.


Veškeré potřebné informace, rozhovory s umělci, kontakty včetně aktualizace dostupných ateliérů jsou na webových stránkách doavysocina.cz.


Foto: Slavnostní zahájení Dnů otevřených ateliérů za účasti umělců a řemeslníků zapojených do akce.

DOADOADOADOA

 • Připraveno z materiálů Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod a Vysočina Tourism

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.9.2022 / 12.9.2022

Počet návštěv: 337
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies