Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Hejtman Vítězslav Schrek přijal medailisty z letní olympiády dětí a mládeže

Hejtman Vítězslav Schrek přijal medailisty z letní olympiády dětí a mládeže
Desítku nejúspěšnějších sportovců, kteří vybojovali v barvách Kraje Vysočina medaile na letošní Olympiádě dětí a mládeže přijal 7. září 2022 hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Statistika medailových úspěchů je složitější – deset sportovců přivezlo 16 medailí ze 13 disciplín. Nejúspěšnější byli vysočinští atleti, cyklisti, judisti a plavci. „Za jakýmkoli sportovním úspěchem je třeba kromě dlouhých hodin tvrdého tréninku a talentu mladého sportovce hledat i důslednou práci trenérů a realizačních týmů. Třetím podstatným článkem k úspěchu jsou rodiče. Jejich nadšení, trpělivost a finanční i morální podpora jsou pro budoucnost mladého sportovce klíčové. Jsou to nejvěrnější fanoušci,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
 

 
 

„Naším cílem je v maximální možné míře podporovat práci s mládeží u sportovních spolků v regionu. Kromě toho podporujeme také obce a města při výstavbách a modernizacích sportovní infrastultury, sportovce v účasti na republikových i mezinárodních podnicích či pořádání těchto mistrovství v našem kraji. Od příštího roku chceme spustit Program rozvoje sportu Kraje Vysočina, který má zajistit systémovou podporu sportovců v jednotlivých odvětvích sportu,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jan Břížďala.

 

Medailisté Kraje Vysočina na Letní olympiádě dětí a mládeže, Olomoucký kraj 2022

medailistů

 Nejúspěšnějším sportovcem výpravy Kraje Vysočina byl letos třináctiletý Tobia Espocito, který trénuje v jihlavském AXISu a vyplaval si dvě zlaté, jednu stříbrnou a bronzovou mediali. Tobiase při setkání s hejtmanem Kraje Vysočina zastoupila sestřenice Nela a prozradila, že Tobias  je v současné době na sportovním soustředění v USA. Kompletní byla naopak bronzová štafeta starších žákyň 4 x 60 m ve složení Beáta Meschková, Kristýna Neumanová, Klára Vavřinová a Viktorie Kulhánková. Sympatické slečny si v rámci olympiády zaběhly i pro další vyšší ocenění. „Sportu – tedy běhu se věnuju už čtvrtým rokem. Jakoukoli volnou chvíli vyměním za trénink. Vlastně nemám na nic jiného čas. Letos jsem nastoupila na Obchodní akademii v Třebíči, kde studuji maturitní obor management sportu. V budoucnu bych se ráda byla fyzioterapeutkou,“ prozradila Viktorie Kulhánková.

 

Kraj Vysočina skončil v celkovém hodnocení Letní olympiády dětí a mládeže 2022 na 14. místě. Další sportovní svátek v podobě olympiády, tentokrát zimní, bude pořádat Královehradecký kraj už příští rok koncem ledna. I tam bude mít Kraj Vysočina své zastoupení.


medailistky

 • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.9.2022 / 8.9.2022

Počet návštěv: 598
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies