Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

26. ročník Evropského fóra Wachau

26. ročník Evropského fóra Wachau
Náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Hana Hajnová přijala pozvání k účasti na 26. ročníku Evropského fóra Wachau, které se konalo na konci června tradičně v Krems an der Donau. Letošní ročník pravidelného diskusního setkání významných hostů země Dolní Rakousko z oblasti politiky, obchodu, kultury, médií a diplomacie se nesl v duchu ochrany budoucnosti Evropy. Cílem diskusí bylo hledání společné cesty pro bezpečnou budoucnost v Evropě.
 

 
 

Setkání uvedla hejtmanka Dolního Rakouska Johanna Mikl-Leitner a Martin Eichtinger, dolnorakouský radní pro oblasti bydlení, práci a mezinárodní vztahy. „Po desetiletích domnělé stability vývoj posledních měsíců ukazuje, jak křehké jsou základy míru v Evropě. Znovu si uvědomujeme důležitost institucí, které svou práci věnují vytváření a rozvíjení přátelství za hranicemi a udržují tak dobrý základ pro dialog a kontakty v jednotlivých regionech. Přátelství vybudovaná v dobách míru jsou nyní důležitá pro podporu rozhovorů s cílem nalézt řešení v dobách krize. Společně s různými zde zastoupenými institucemi řešíme téma mezinárodní spolupráce a její přínos pro mír. Jednou z takových institucí je i mezinárodní uskupení Evropského regionu Dunaj-Vltava, které slaví letos deset let od svého založení,“ uvedl Martin Eichtinger.

 

Othmar Karas, místopředseda Evropského Parlamentu zdůraznil, jak důležité je nyní co nejrychlejší přijetí zemí západního Balkánu mezi členy EU. Vstřícným krokem by mělo být urychlení přístupového dialogu ze strany institucí EU. Dalším důležitým krokem je zapojení mladých lidí, aby se sami měli možnost podílet na vytváření EU. I proto bylo na toto fórum pozváno více jak 200 studentů z 9 zemí.

 

Hana Hajnová zdůraznila, že stejně důležitým prvkem pro zachování míru v Evropě jsou nejenom instituce, ale především lidé, kteří tyto instituce vytváří. Oni se musí naučit nechat svoje osobní zájmy stranou a vložit svoji iniciativu do budování podmínek pro lepší život v EU. „Co mám na spolupráci mezi regiony obzvláště ráda, je dialog a otevřená snaha řešit svoje problémy společně. A to se nám daří především v Evropském regionu Dunaj-Vltava, ve všech šesti oblastech, na které jsme ve své strategii zacílení – zdravotnictví, cestovní ruch, spolupráce vysokých škol, průmyslu 4.0, energetiky a mobility; důkazem jsou úspěšně realizované projekty,“ zdůraznila Hajnová.


Wachau

Wachau

Wachau

 • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
  Krajský úřad Kraje Vysočina
 • tisk@kr-vysocina.cz  

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.7.2022 / 7.7.2022

Počet návštěv: 497
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies