Cesta: Titulní stránka > Miroslav Houška - náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Jedenáct mladých konstruktérů postavilo náklaďák pro krajské silničáře

Postav si svůj Mercedes
Krajští silničáři na Vysočině dnes převzali do užívání univerzální nákladní vůz Mercedes-Benz Unimog U219. „Za jeho kompletním sestavením stojí jedenáctičlenný tým žáků Střední průmyslové, technické a automobilní školy v Jihlavě a jejich mistrů odborného výcviku. Stavba trvala více než dva roky a nečekaně se stala i pomyslnou tečkou za maturitní zkouškou většiny členů konstrukčního týmu. Nový nákladní vůz bude už od příštího týdne nasazen do užívání v cestmistrovství Velké Meziříčí,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Miroslav Houška
 

 
 

„Pro krajskou Střední průmyslovou, technickou a automobilní školu Jihlava byl projekt nejen další výzvou, ale i příležitostí umožnit žákům podílet se na stavbě kompletně nového, moderního vozidla, které budou díky originálnímu designu masky poznávat už z dálky,“ uvedl zástupce ředitele školy Vladimír Panáček.

„Poskládat úplně nové auto, které navíc půjde do provozu a bude k užitku v konkrétní firmě, bylo super. Kromě hodin strávených spojováním dílů je třeba upozornit na nutnost vyznat se v cizojazyčných konstrukčních plánech. Skvělé bylo, že jsme si mohli náklaďák postupně i projet a otestovat si, jak se v něm budou cítit lidé na cestmistrovství. Předáváme jim dobrého pomocníka,“ nechal se slyšet při ukázce nového náklaďáku Michal Sochor, člen žákovského konstrukčního týmu. Letos odmaturoval a bude pokračovat ve studiu na vysoké škole pro českou automobilku. Jediná dívka v týmu Denisa Honzárková bude vzpomínat na asistování při nasazování náprav, Dominik Stejnek si díky práci na projektu Postav si svůj Mercedes zdokonalil práci s IT.

 

Nové nákladní vozidlo, které ještě nese otisky prstů svých studentských konstruktérů, disponuje výkonným nosičem nářadí, resp. výměnných nástaveb a dalších zařízení. „V létě ho budeme vídat například se zametacími kartáči a dvouramennou sekačkou, v zimě s ním počítáme na obvyklou údržbu – k posypu, pluhování nebo frézování sněhu. Dále počítáme s využitím štěpkovače nebo pařezové frézy,“ uvedl ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Radovan Necid s tím, že podobných nosičů strojů by krajští silničáři v budoucnu rádi používali i více.

 

unimogunimogunimogunimog

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.6.2022 / 17.6.2022

Počet návštěv: 1341
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies