Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Zástupci Institutu evropských regionů zavítali na Vysočinu. V Jihlavě diskutovali se studenty a vedením VŠPJ

Zástupci Institutu evropských regionů zavítali na Vysočinu. V Jihlavě diskutovali se studenty a vedením VŠPJ
V prvním dubnovém týdnu navštívilo vedení Institutu evropských regionů v čele s profesorem Franzem Schausbergerem Vysokou školu polytechnickou Jihlava, kde se zúčastnilo v hojně zaplněné aule dopolední diskuse se studenty a vedením školy na téma Evropa a Evropská unie. V živé diskusi se studenty probírali témata energetiky, závislosti na ruském plynu a Green Dealu, možnosti vstupu Ukrajiny do EU a NATO nebo situaci na Balkáně, konkrétně v Srbsku.. Zástupci IRE jednali s rektorem i prorektorem vysoké školy, zazněla také nabídka stáží pro studenty v Salcburku.
 

 
 

Představitelé institutu při této příležitosti navštívili virtuální továrnu, tedy jednu z moderních laboratoří VŠPJ. Dále si delegace prohlédla krajské příspěvkové organizace Horácké divadlo Jihlava a Oblastní galerii Vysočiny a historickou jihlavskou radnici. Poté se setkali s rakouskou velvyslankyní Bettinou Kirnbauer, která byla ve stejný den na oficiální návštěvě Kraje Vysočina.


Kraj Vysočina patří mezi členy Institutu regionů Evropy (IRE) od roku 2013. Institut vznikl s cílem vytvořit fórum pro evropské regiony, města, obce a podnikatelské subjekty, kde by bylo možné navazovat a vytvářet kontaktní síť k prosazování jejich společných zájmů. IRE byl založen bývalým zemským hejtmanem spolkové země Salcbursko Franzem Schausbergerem a v současné době je jeho členem přes 120 subjektů z více než 19 zemí Evropy.  Bližší informace o organizaci a její činnosti lze najít na webu: https://www.facebook.com/institut.ire. Jednou z konkrétních aktivit je každoroční Konference evropských měst a regionů v Salzburku, které se pravidelně zúčastňují zástupci Kraje Vysočina. V letošním roce se konference bude konat v termínu  23.–25. 10. 2022. Další společnou aktivitou bude konference na téma „Digitalizace – nová síla pro regiony“, která se bude konat 11. května 2022 v hornorakouském Linzi.

ire
ire
ire
ire
  • Hana Dočekalová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 13.4.2022 / 13.4.2022

Počet návštěv: 608
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies