Cesta: Titulní stránka > Roman Fabeš - náměstek hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Také v letošním roce do krajských muzeí a galerií výhodněji na Společnou vstupenku

Také v letošním roce do krajských muzeí a galerií výhodněji na Společnou vstupenku
Kraj Vysočina se dlouhodobě snaží umožnit přístup široké veřejnosti do krajských sbírkotvorných organizací za zvýhodněnou cenu v podobě Společné vstupenky. „Tato speciální vstupenka umožňuje jejímu držiteli za velmi výhodnou cenu navštěvovat krajská muzea i galerie a opakovaně se do nich vracet,“ uvedl Roman Fabeš, náměstek hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.
 

 
 

Každá Společná vstupenka umožňuje dvanáctkrát navštívit Krajem Vysočina zřizovaná muzea i galerie. V letech před covidem byla vstupenka hojně využívána, pandemie a opakované uzavírání institucí však logicky způsobilo pokles v jejím prodeji i návštěvnosti. Přesto při srovnání roku 2020 a 2021 je znát, že v loňském roce se tyto statistické údaje opět začaly mírně zvedat. Rozdíl činil 310 osob. Což je optimistické a věříme, že tento trend navyšování počtu návštěvníků bude pokračovat i v letošním roce. Od roku 2014 na Společnou vstupenku zavítalo do krajských organizací již 36 103 návštěvníků.

 

Produkt Společná vstupenka se nepochybně vyplatí. Vyjde podstatně levněji než běžné vstupné. Především ve variantě pro školní třídy lze ušetřit až tisíce korun, neboť je-li vybíráno vstupné například ve výši 40 Kč za žáka, za celou třídu o průměrném počtu 25 žáků činí jednorázové vstupné 1 000 korun. Přičemž za Společnou vstupenku ve variantě pro celé školní třídy za celý třídní kolektiv zaplatí 300 Kč a mohou na ni následně během dvou let přijít bezplatně ještě jedenáctkrát. A navíc je vstupenka přenosná, a proto ji mohou využívat v rámci celé školy. A výhodná je i v ostatních kategoriích, což ocení zejména rodiny s dětmi i senioři. 

 

Vstupenka je k dispozici ve třech variantách, plné vstupné za 120 Kč, zvýhodněné vstupné pro děti, studenty a seniory za 60 Kč a vstupné pro celé školní třídy za 300 Kč. Tyto částky jsou garantované pro celý rok 2022. Pokud by v budoucnu došlo k jejímu zdražení, jejího držitele se po dobu dvouleté platnosti vstupenky toto navýšení nedotkne. Společnou vstupenku lze zakoupit ve čtyřech muzeích, čtyřech jejich pobočkách a třech galeriích v Kraji Vysočina. Její používání je snadné. Při každém vstupu bude označeno jedno z dvanácti volných políček na zadní straně vstupenky, a to postupně až do jejího vyčerpání. Další výhodou je její přenositelnost. Vstupenka není vystavena na konkrétní jméno a příjmení a tak ji lze půjčit či věnovat přátelům či naráz ji může použít více osob, přičemž za každou osobu bude označeno jedno pole. Opakovaně lze navštěvovat jedno konkrétní kulturní zařízení nebo navštívit postupně všechny nebo vybrané zapojené instituce napříč krajem, až do vyčerpání dvanácti vstupů. Vstupenka je platná dva roky od prvního vstupu, neboť u něho se zapíše datum.

 

Bližší informace o projektu jsou uvedeny v informačních letácích, které jsou k dispozici v základní či rozšířené podobě a získáte je ve všech zapojených organizacích nebo na krajském úřadě v oddělení kultury. Součástí rozkládacího letáku je i mapa s kontakty na jednotlivé instituce včetně stručných informací o expozicích. Vstupenku lze využít i k návštěvě výstav. K nim získáte v případě zájmu bližší informace na webové stránce http://www.vysocina-fandi-kulture.cz/. Zde je možné vyhledávat podle místa konání či zaměření. Neváhejte a vyrazte opět za kulturou!

společná vstupenka
společná vstupenka
  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.2.2022 / 24.2.2022 | Zveřejnit od: 24.2.2022

Počet návštěv: 1441
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies